Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Canon EOS M50 Mark II je vraj stvorená pre YouTuberov a Instagramerov

Canon EOS M50 Mark II je vraj stvorená pre YouTuberov a Instagramerov
Zdroj | Canon
Števo Porubský
Canon EOS M50 Mark II je vraj stvorená pre YouTuberov a Instagramerov
Zdroj | Canon
Zdroj | Canon

Japonský Canon predstavil novú generáciu svojho cenovo dostupného CSC fotoaparátu série EOS M50. S dodatkom Mark II po takmer troch rokoch (rozdiel iba 2 dni) prichádza model na vlas rovnaký s predchodcom. V čom je teda iný, okrem toho, že má byť pre YouTuberov a Instagramerov?

Zdroj | Canon

Canon EOS M50 Mark II je na prvý i druhý pohľad rovnaký, ako model Canon EOS M50 (Mark I). Viditeľný rozdiel si všimne iba detailista – chýba logo NFC na ľavej strane aparátu. NFC tak z novinky zmizlo (alebo chýba iba na počítačových renderoch novinky). Pribudlo niečo namiesto neho?

Ani pri pohľade dovnútra sa to nezdá. Aj v tomto prípade má APS-C CMOS snímač rozlíšenie 24,1 Mpx, pričom mu sekunduje procesor DIGIC 8. Snímač je úplne rovnaký. Jeho citlivosť je identická – ISO 100 – ISO 25 600, resp. ISO 51 200 v rozšírenom režime. Na zaostrovanie využíva Dual Pixel AF s 143, resp. 99 ostriacimi bodmi.

Pozrite si

Canon EOS M50 – výborná stredná trieda za dobrú cenu

Snímač nie je stabilizovaný, na stabilizáciu je nutné využívať stabilizované objektívy s bajonetom EF-M. Pre video je k dispozícii digitálna stabilizácia. Uzávierka sa vie sklápať od 1/4000 sekundy, maximom je 30 sekúnd. Pri kontinuálnom snímaní je možné ísť do rýchlosti 10 fps bez AF-C a do 10 RAW, resp. 36 JPEG záberov. S AF-C vie snímať rýchlosťou 7,4 fps.

Ani tomuto kúsku nechýba automatická optimalizácia jasu (Auto Lighting Optimiser), digitálna optimalizácia vlastností objektívu (Digital Lens Optimiser) alebo vylepšovanie kresby v oblastiach s vysokým jasom (Highlight Tone Priority).

Zdroj | Canon

Poteší ale možnosť čistého HDMI výstupu, pričom s prepojením cez Canon EOS Webcam Utility je možné publikovať videá na sieti Twitch alebo využívať M50 Mark II na videohovory či live streaming.

Maximom pre video je pritom 4K Ultra HD, teda 3 840 x 2 160 px pri 24/25 fps. Pre vyššie rýchlosti je nutné prepnúť do Full HD rozlíšenia (do 60 fps), v HD je možné ísť až na 120 fps. M50 Mark II je schopný natáčať aj na výšku pre Instagram či iné sociálne siete, vrátane TikToku.

Okrem plne výklopného displeja s uhlopriečkou 3 palce a rozlíšením 720 x 480 px je k dispozícii aj 0,39″ elektronický OLED hľadáčik s rozlíšením 1 024 x 768 px so 100% pokrytím scény.

Zdroj | Canon

Mikroskopický rozdiel je v hmotnosti. Tá má dosahovať 388 gramov. Pôvodný model mal 390 g. Žiaľ, Canon zachoval aj dnes už zastaraný konektor microUSB. USB-C port by ste tu tak hľadali márne. Hneď vedľa microUSB je ale aj microHDMI port. Na opačnej strane aparátu je 3,5 mm audio port pre mikrofón. Slot na pamäťové karty je pri batérii. Ani tá sa nezmenila, má rovnako iba 875 mAh. K dispozícii je však stále ja Wi-Fi, hoci iba Wi-Fi 4 modul. Nechýba ani Bluetooth 4.1.

Zdroj | Canon

Cena novinky by mala byť podobná cene predošlého modelu. Ten začínal na sume pod 600 € za telo.

Zdroj | Canon
Zdroj