Canon chystá odolný mini foťák s klipom na oblečenie

ZDROJ | Canon

Canon sa chystá vyrábať miniatúrny foťák IVY REC, ktorý by mal byť nielen odolný, ale celkom vybavený. Chýbať nemá napríklad bezdrôtové pripojenie. Zaujímavosťou je, že Canon ho najskôr ponúkne cez Indiegogo, nie na priamy predaj.

ZDROJ | Canon

Japonský Canon je jeden z mála, ktorý nemá vo svojom portfóliu žiadnu akčnú kamerku či fotoaparát. Hoci pred x rokmi sa snažil konkurovať odolným kompaktom, od modelu PowerShot D30 sme odolný model už nevideli. Teraz to Canon skúša na inom bojovom poli, medzi odolnými kamerkami, no aj to v špecifickom smere.

Canon totiž chystá odolnú akčnú kameru ktorú bude možné pripevniť aj priamo na oblečenie, ruksak či iné športové „náčinie”, kde sa zmestí klip. Chýbať ale nemá ani klasický statívoý závit pre ukotvenie prakticky kdekoľvek to dovoľujú možnosti príslušenstva.

Žiaľ o modeli Canon IVY REC toho veľa nevieme. Výrobca zatiaľ nespustil oficiálnu Indiegogo kampaň, zatiaľ má na stránke iba upútavku. Zvláštne však je, prečo Canon zvolil práve crowdfundingovú kampaň cez Indiegogo a IVY REC nevypustil do svete ako hotový produkt. Indiegogo či Kickstarter slúžia zväčša pre start-upy, ktoré nemajú dostatok kapitálu na začatie výroby. Nie je však jediný, pravidelne svoje nové produkty takto vydáva aj Peak Design či iné dnes už veľké spoločnosti. Canon je však jednou z najväčších.

ZDROJ | DPreview

Canon IVY REC nebude mať žiadny displej, vďaka čomu bude pomerne malý. Zároveň je ale vďaka absencii ďalšieho skla i odolnejší. Prakticky jediná rozbitná časť je objektív. Ten je zapuzdrený, nemá však ani optické priblíženie, iba to digitálne.

Veľkosťou pripomína väčší „USB kľúč” s karabínkou na konci. Podľa strohých informácií bude telo odolné voči vode (IP67 – 30 minút v hĺbke 1 m), ale aj pádom. Spúšť bude na bočnej strane, v zadnej zas podľa DPreview ovládanie režimov. Kamerku bude ale možné ovládať aj cez novú mobilnú appku CononMini Cam App cez Bluetooth, no chýbať nebude ani Wi-Fi na rýchly prenos dát do smartfónu či tabletu.

Známe je tiež to, že za objektívom bude uložený 13 Mpx CMOS snímač s veľkosťou 1/3″, čo je žiaľ ešte menej, ako ponúkajú súčasné smartfóny. Aj tie už často využívajú 1/2,4″ snímače. Maximom pre video bude Full HD (1 920 x 1 080 px) pri 60 fps.

Isté však je, že Canon chce cez Indiegogo ponúknuť o 30% nižšiu cenu, ako bude bežná v obchodoch. Koľko to však bude zatiaľ nepoznáme. Rovnako nie je známe ani to, kedy bude kampaň na Indiegogo spustená.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku