Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

CamBall: „golfová loptička“ videokamerou!

CamBall: „golfová loptička“ videokamerou!
Drahomír Piok
CamBall: „golfová loptička“ videokamerou!

Videokamery urazili za svoju dobu existencie už dlhú cestu. Technológie napredujú míľovými krokmi, a tak tu stále máme vyspelejšie zariadenia s menšou veľkosťou. Na natočenie videa kdekoľvek a kedykoľvek potrebujeme malé schopné zariadenie. CamBall s veľkosťou golfovej loptičky nemá síce HD rozlíšenie, avšak svoje kvality dosahuje iným spôsobom.

Camball

Ide totiž o najmenšiu verejne prístupnú videokameru s nabitými funkciami. Je veľmi ľahko prenosná, má vodotesné telo, a tak sa dá prakticky umiestniť kdekoľvek budete potrebovať. Či už si chcete natočiť extrémne športové šialenstvo, alebo vám ide o bezpečnosť doma, v kancelárií, alebo kdekoľvek inde. Ťažko nájdete lepšieho spoločníka. Uchytiť ju môžete do špeciálnej kolísky alebo s popruhom aj na krk. Jediná prekážka pre potenciálnych kupcov môže byť rozlíšenie kamery, ktoré je 320 x 240 pixelov pri 25 snímkach za sekundu. Plusom je, že kamera obsahuje aj vstavený mikrofón pre nahrávanie zvuku. Jej úložná kapacita je iba 128 MB, ktorá sa dá rozšíriť microSD kartou do veľkosti 16 GB (2 GB karta je súčasťou balenia).

Camball

Dáta sa prenášajú cez miniUSB kábel, pomocou ktorého sa kamera aj dobíja. Na jedno plné nabitie vydrží 2,5 hodiny nepretržitého záznamu alebo 12 hodín pri móde s úsporou energie. Popri modeli CamBall SG-30 sa predáva aj vybavenejší model SG-31. Jediný rozdiel medzi nimi je, že SG-31 disponuje funkciou detekovania pohybu, pri ktorej môže začať alebo ukončiť nahrávanie. Mini kamera sa ovláda a spúšťa zozadu, kde má ovládací panel tlačidiel. Zaujímavým, no neviem či užitočným rozšírením po pripojení stereo sluchátok je vstavaný MP3 prehrávač. So širokým príslušenstvom káblov nahraný záznam ľahko prehráte aj na TV. Dodávaným príslušenstvom je aj softvér pre ľahkú manipuláciu s dátami alebo nahraním videí priamo na YouTube. Cena SG-30 bez detekcie pohybu je 150 USD (cca 106 €) a za model SG-31 200 USD (cca 142 €).

Camball