Call of Duty: WWII – návrat na bojiská druhej svetovej vojny

ZDROJ | Call of Duty

Call of Duty, legendárna herná séria, ktorá je mnohými nenávidená, no stále úspešne predávaná sa vracia. V najnovšom pokračovaní Call of Duty: WWII si opäť zahráme v najkrvavejšom konflikte 20. storočia.

Moderné a sci-fi konflikty sú v hrách zdá sa na ústupe a do módy sa opäť dostáva 20. storočie. Videli sme to minulý rok na úspechu Battlefield 1, ktorý nás zaviedol do prvej svetovej vojny. Hlavný konkurent tejto hry, Call of Duty, sa samozrejme musí trhu prispôsobiť a miesto sci-fi konfliktu prináša poctivú druhú svetovú.

ZDROJ | Call of Duty: WWII

Pozrite si„Zabásnutí“ za to, že dieťa hrá GTA či Call of Duty?

Príbeh

Príbehová kampaň, ktorá pravdepodobne neponúkne viac, než pár hodín plných naskriptovaných scén, nás zavedie na najslávnejšie bojisko druhej svetovej vojny, vylodenie v Normandii.

Samotný príbeh by sa mal odohrávať na bojiskách v Európe, takže kampaň v Pacifiku pravdepodobne nehrozí. Malo by ísť o príbeh bratstva a priateľstva medzi vojakmi. Okrem Francúzska sa určite môžeme tešiť aj na boj v Nemecku.

Zaujímavosťou hrateľnosti je, že autori sa rozhodli zrušiť automatické liečenie, ktoré nájdete takmer vo všetkých moderných hrách. Tradičné lekárničky sa pravdepodobne nevrátia, no postava medika už je viac predstaviteľná.

ZDROJ | Call of Duty

Pozrite siSlúchadlá bojových pilotov pre Battlefield 3 od Razeru

Multiplayer

Hlavný dôvod, prečo sa bude nové Call of Duty predávať ako teplé rožky, je samozrejme multiplayer. Ten by mal ponúknuť akčné, rýchle boje na slávnych mapách z kampane.

Z noviniek by sme sa mali tešiť na sekciu Division, ktorá by mala slúžiť ako tutorial alebo tréningová časť. Okem toho by nemala chýbať sekcia War, kde bude príbeh prepojený s multiplayerom a nakoniec sekcia Headquarters, kde by malo ísť práve o zmienené sociálne funkcie.

Autori sľubujú aj vylepšené sociálne funkcie multiplayeru, tak sme zvedaví. Okrem toho sa môžeme tešiť aj na parádny kooperatívny režim pre štyroch hráčov, v ktorom opäť budeme bojovať proti zombie.

ZDROJ | Call of Duty

Pozrite siSony sa na E3 nenechalo zahanbiť, predstavilo hry aj pre VR

Dátum vydania, edície a cena

Call of Duty: WWII môžeme očakávať 3. novembra tento rok na PlayStation 4, Xbox One a PC. Cena by sa mala pohybovať klasicky v hodnote AAA titulov, čiže 59,99 eur.

Activision samozrejme ponúka aj špeciálne verzie hry, ako napríklad Digital Deluxe Edition, ktorá bude disponovať season passom na všetky datadisky a špeciálnym doplniteľným obsahom.

ZDROJ | Call of Duty: WWII

Ak by ste chceli ešte niečo lepšie, môžete siahnúť aj po Pro Edition, ktorá ponúka to isté, čo Deluxe edícia, no ako bonus dostanete steelbook. Obe limitované edície by sa mali predávať za 99 eur.

ZDROJ | Call of Duty: WWII

Ak sa vám nechce čakať tak dlhú dobu, v prípade predobjednávky si budete môcť vyskúšať špeciálnu beta verziu Call of Duty: WWII. My sa už na hru veľmi tešíme a sme zvedaví, ako to s ňou dopadne. Nové informácie môžeme očakávať už o mesiac na výstave E3.

ZDROJ | Call of Duty: WWII

ZdrojCall Of Duty

Komentáre k článku