Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

B&W predstavil Px7 S2. Čím sú prémiové bezdrôtové slúchadlá zaujímavé?

B&W predstavil Px7 S2. Čím sú prémiové bezdrôtové slúchadlá zaujímavé?
Zdroj | Bowers & Wilkins
Juraj Procházka
B&W predstavil Px7 S2. Čím sú prémiové bezdrôtové slúchadlá zaujímavé?
Zdroj | Bowers & Wilkins
Zdroj | Bowers & Wilkins

Začiatok leta odštartovala spoločnosť Bowers & Wilkins uvedením nového modelu prémiových slúchadiel audiofilskej úrovne. Slúchadlá Px7 S2, nahrádzajú oceneniami ovenčený model PX7 a zaujmú špičkovým zvukovým výkonom s podporom Hi-res audia, novým prémiovým dizajnom, prispôsobeným pre vysoké pohodlie posluchu, aj výkonným aktívnym potlačením hluku, ktoré zaistí nerušené počúvanie.

Pozrite si

Bowers & Wilkins PX – návykový bezdrôtový komfort

Pôvodné slúchadlá PX7 prišli na trh v roku 2019, ako luxusnejší variant PX5, a získali oprávnený ohlas. Nové Px7 S2 s vylepšeným dizajnom, s úplne novými meničmi, zdokonaleným aktívnym potlačením hluku, šesticou nových mikrofónov a novými materiálmi sľubujúcimi vynikajúce pohodlie, sú dôstojnou odpoveďou na konkurenčné novinky.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Px7 S2 sú postavené na novej akustickej platforme navrhnutej na poskytovanie bezkonkurenčného 24-bitového zvuku s vysokým rozlíšením. Kľúčové sú novo vyvinuté 40 mm meniče z biocelulózy, ktoré sú starostlivo naklonené vo vnútri každej slúchadlovej mušle pre sústredený a  pohlcujúci zážitok z počúvania. Ten je údajne porovnateľný so stereo zvukom referenčnej úrovne, aký dodávajú reproduktory B&W radu 800 Diamond.

Bezdrôtovú konektivitu zaisťuje Bluetooth 5.0 s podporou kodekov aptX, aptX HD a aptX Adaptive, ktoré poskytnú zariadeniam Android kvalitnejšie pripojenie. Ale slúchadlá sa dajú so zdrojom zvuku prepojiť aj káblom, a to hneď na dva spôsoby – buď analógovým káblom s 3,5 mm jackom (dodávaný je v dĺžke 1,2 m), alebo 1,2 m káblom USB-C, ktorý slúži na adaptívne nabíjanie, aj ako audio rozhranie z počítača, pričom si môžete užiť aj Hi-res audio. To všetko pri harmonickom skreslení menej ako 0,1 %.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Px7 S2 sú vybavené šiestimi mikrofónmi, z toho dva slúžia na telefonovanie a štyri na aktívne potlačenie hluku (ANC). V tomto modeli je použité „hybridné potláčanie hluku“ (Hybrid Noise Canceling) pri ktorom slúchadlá nereagujú iba na hluk prostredia, ale prispôsobia sa aj aktuálnej hudbe, ktorú počúvate. Keď zdvihnete náušník, aby ste počuli, čo sa deje naokolo, hudba sa automaticky zastaví. Keď ho priložíte späť, hudba sa automaticky obnoví.

Perfektný dizajn, aj ergonómia

Narozdiel od modelov PX7 a PX5 využívajúcich ramená z uhlíkových vlákien, siahli konštruktéri po pevnom plastovom kompozite. Uhlíkové vlákna boli síce fajn, variabilita ich vzhľadu však bola veľmi obmedzená.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Nové Px7 S2 vyzerajú krajšie a sú dostupné v troch farebných prevedeniach – čierne, modré, alebo sivé. Mušle a čelenka sú z hustej tkaniny odpudzujúcej nečistoty a vlhkosť a vylepšené náušníky z pamäťovej peny poskytujú pohodlné nosenie. Sú mierne ľahšie ako predchádzajúci model, 307 g namiesto 310 g, ale dôležitejšie je výraznejšie zmenšenie rozmerov,aj vďaka meničom, ktoré sa „scvrkli“ zo 43,7 mm na 40 mm. Slúchadlá majú rozmer V x Š x H : 233 mm x 189 mm x 63 mm.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Cieľom nového naklonenia meničov v mušliach je udržiavať konzistentnú vzdialenosť k uchu poslucháča. Zvuk slúchadiel je pevný, dobre vyvážený a pozoruhodne stabilný bez ohľadu na to, či je aktivované potlačenie hluku. Mnoho slúchadiel po zapnutí ANC výrazne zmení svoj zvuk, slúchadlá Px7 S2 takýmto hendikepom netrpia.

Jednoduché ovládanie, dlhá výdrž

S 30 hodinovou výdržou batérie dokážu Px7 S2 hrať nepretržite viac ako celý deň. Úplné nabitie cez USB-C trvá len dve hodiny, ale pomocou 15-minútového rýchleho nabitia získate energiu až na sedem hodín počúvania.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Ovládanie umožňujú fyzické ovládacie prvky, ale maximálny komfort zaistí aplikácia Music od Bower & Wilkins. Stlačením tlačidla tiež môžete použiť Px7 S2 na spustenie hlasového asistenta svojho telefónu.

Pozrite si

Špičkový streaming s Bowers & Wilkins Formation Wedge

V aplikácii sa dajú nastaviť preferované parametre ekvalizéra a slúchadlá si toto nastavenie zapamätajú aj pre pripojenie k inému zariadeniu. Budúca aktualizácia umožní streamovanie playlistov hudobných služieb priamo z aplikácie Music.

Px7 S2 sú už na trhu a kúpiť, či vypočuť si ich môžete v predajniach distribútora značky Bowers & Wilkins BIS audio. Všetky tri farebné prevedenia (čierne, modré, aj sivé) stoja  429 EUR.

Zdroj