Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Buttcoin - zasmejme sa v čase strát na kryptomenovom trhu

Buttcoin - zasmejme sa v čase strát na kryptomenovom trhu
Zdroj | Buttcoin
Michal Biznár
Buttcoin - zasmejme sa v čase strát na kryptomenovom trhu
Zdroj | Buttcoin
Zdroj | Buttcoin

Kryptomenový trh je na tom v poslednom čase veľmi zle. Bitcoin sa dostal z krásnych 18 000 eur pod 5 000 eur a podobné straty pozorujeme u všetkých kryptomien. Našťastie je tu komunita Buttcoin, ktorá dokáže aj v časoch strát úspor rozosmiať.

Kým nejde o život, nejde o nič. Napriek tomu, že množstvo ľudí do kryptomien investovalo svoje úspory či prípadne si na investície zobrali úvery, posledné dni ukazujú, že je lepšie investovať len toľko, koľko môžete stratiť.

Štátne regulácie, zákazy zo strán bánk či podvody ukazujú krehkosť a volatilitu kryptomenového trhu. Preto je tu Buttcoin, aby v týchto smutných časoch priniesol trochu zábavy.

Pozrite si

Venezuela zverejnila detaily ohľadne svojej kryptomeny Petro

Komunita Buttcoin oslavuje každú stratu (korekciu) a čím je vyššia, tým je humor vtipnejší. Najvtipnejšie komentáre a obrázky môžete nájsť na Twitter účte @Buttcoin. Fórum existuje už od roku 2011 a samotní tvorcovia vysvetľujú, že im ide o zábavu a humor spojený s Bitcoinom.

Zároveň však hovoria o tom, že im je ľúto ľudí, ktorí do kryptomien investovali svoje celoživotné úspory na základe rád a názorov odborníkov, že kryptomeny a obzvlášť Bitcoin budú naďalej stúpať do závratných výšin.

Pozrite si

UNICEF prosí e-hráčov o pomoc, majú dolovať kryptomenu Ethereum

Na druhej strane sa môže jednať o krátkodobý trend a korekciu, podobne k akej došlo v roku 2015. Treba si uvedomiť, že Bitcoin od januára 2017 rástol závratnou rýchlosťou, takže bolo len otázkou času, kedy dôjde ku korekcii.

Späť ale ku komunite Buttcoin, ktorá naďalej dúfa, že Bitcoin sa nezrúti. Z čoho by sa potom robila sranda? Tvorca Oners dodal, že „ak zomrie Bitcoin, zomrieme tiež, takže dúfame, že Bitcoin nikdy nezomrie“. Ak sa chcete teda pobaviť z vtipov o kryptomenách, odporúčame navštíviť ich Twitteri. Niektoré videá a obrázky stoja skutočne za to.