Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Burza Coinbase otvára brány pre ďalšie kryptomeny

Burza Coinbase otvára brány pre ďalšie kryptomeny
Zdroj | Coinbase
Michal Biznár
Burza Coinbase otvára brány pre ďalšie kryptomeny
Zdroj | Coinbase
Zdroj | Coinbase

Populárna kryptomenová burza Coinbase oznámila, že umožní pridanie ďalších kryptomenových projektov. Problémom je, že takýto krok umožní aj podvodným kryptomenám registráciu na tejto uznávanej burze.

Vždy, keď bola nejaká kryptomena pridaná na burzu Coinbase, jej hodnota prudko stúpla. Bol to dôsledok toho, že Coinbase sa považuje za jednu z najpopulárnejších a užívateľsky najsympatickejších kryptomenových búrz.

Doteraz na nej nájdeme iba zopár hlavných kryptomien ako napríklad Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic a Litcoin. Táto burza to však chce zmeniť.

Zdroj | Coinbase
Pozrite si

Kryptomenovej burze Bithumb ukradli hackeri 32 miliónov dolárov

Množstvo investorov žiadalo, aby na burzu boli pridané aj ďalšie populárne kryptomenové projekty ako napríklad Ripple či Tron, no z dôvodu nárastu druhov kryptomien, burza dospela k rozhodnutiu vytvoriť formu žiadosti pre firmy, ktoré by sa chceli na burzu pridať.

Všetky projekty kryptomien, kryptotokenov či dokonca zberateľských kryptotokenov ako napríklad CryptoKitties budú mať možnosť požiadať o pridanie na burzu cez oficiálnu žiadosť na ich internetovej stránke.

Žiadosť samozrejme bude posudzovaná tímom Coinbase a okrem spoľahlivosti bude posudzovaná aj zákonnosť, no netreba zabúdať, že v kryptomenovom svete sa môže veľa projektov, ktoré vyzerajú nádejne, v skutočnom svetle ukázať ako podvod.

Zdroj | Coinbase
Pozrite si

CryptoKitties – virtuálne mačky, na ktorých sa dá aj zarobiť

Burza sa tiež vyjadrila k poplatkom za pridanie. „Podľa počtu žiadostí, máme právo pýtať si registračný poplatok, ktorý bude pokrývať operačné náklady na preskúmanie konkrétneho kryptomenového projektu“.

Na jednej strane môže tento krok prispieť k rapídnemu zvýšeniu hodnoty alternatívnych kryptomien, ktoré sa momentálne obchodujú na menej známych burzách, no na strane druhej hrozí riziko podvodných projektov, ktoré sa takýmto spôsobom môžu dostať na túto uznávanú burzu.

Zdroj