Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Budujete si kamerový systém? Synology má novú Surveillance Station

Budujete si kamerový systém? Synology má novú Surveillance Station
Zdroj | Arlo
Richard Pliešovský
Budujete si kamerový systém? Synology má novú Surveillance Station
Zdroj | Arlo
Zdroj | Arlo

Bezpečnosť je dôležitá vždy a všade. Nie je prekvapením, že kamerové systémy zažívajú boom. Kto sa s touto problematikou začal zaoberať, rýchlo zistil že kúpa jednej či viacerých kamier nie je všetko, čo človek potrebuje. Získané videá treba niekde bezpečne ukladať a mať k ním pohodlný prístup. Dobrým riešením môže byť to od Synology.

Spoločnosť uvoľnila najnovšiu aktualizáciu svojho kľúčového riešenia pre komplexné a škálovateľné sledovanie, službu Surveillance Station 9.0. Ponúka prepracované rozhranie, je navrhnutá tak, aby umožnila pokročilé nasadenie. Na jedinom ovládacom panely nájdete záznamy kamier spolu s ovládacími prvkami prehrávania. V systéme si ľahko dokážete nastaviť až stovky kamier, zjednodušený sprievodca dokonca umožňuje dávkovú konfiguráciu importovaním vyplnenej tabuľky ale i skopírovaním nastavení existujúcich kamier.

Zdroj | Synology

Nechýba možnosť ochrany vytvorených záberov samostatnou vrstvou šifrovania. Využijú ju najmä firmy, pretože zabezpečuje vyššiu ochranu v prípade narušenia alebo krádeže zariadenia NVR, diskov či dokonca prihlasovacích údajov správcu. Streamované video a dáta je možné prenášať šifrovanými protokolmi SRTP/HTTPS a zabezpečiť súkromie i ochranu pred internými útokmi.

Pozrite si

Vyskúšali sme si špičkové dátové úložisko od Synology

Ďalším krokom pri zvyšovaní úrovne ochrany v Surveillance Station 9.0 je podpora duálneho nahrávania umožňujúca súčasné streamovanie záznamov zo sledovacích kamier do služby C2 Surveillance. Je špeciálne určená k minimalizácii možnej straty dát už v rámci sekúnd, zabezpečuje, že budete mať k svojmu záznamu prístup nepretržite, aj v prípade katastrofickej udalosti, alebo krádeže systému z oblasti, ktorý chráni. Prístup a zdieľanie nahrávok máte k dispozícii odkiaľkoľvek a kedykoľvek pomocou intuitívneho webového portálu.

Zdroj | Synology

Nákladovo efektívne plány umožňujú C2 Surveillance prispôsobiť sa prakticky každej požiadavke, od malých obytných systémov až po nasadenie sledovania na viacerých miestach. Poteší aj veľká kompatibilita, systém totiž podporuje viac ako 8 300 modelov kamier. Zaujímavo vyzerajú aj náklady spojené s využívaním tejto služby. Mesačný plán totiž začína od 1 dolára za jednu kameru. Nechýba možnosť bezplatného vyskúšania do 31. októbr​a 2022.

„Surveillance Station s viac ako 500 000 aktívnymi inštaláciami a viac ako 2,5 miliónmi spravovaných kamier si vydobyla pozíciu najobľúbenejšieho riešenia VMS, ktoré má dôveru medzi súkromnými aj podnikovými zákazníkmi,” uviedol Tony Lin, produktový manažér Synology pre sledovanie.

Zdroj | Synology