Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Budúcnosť Harley-Davidson bude čisto elektrická

Budúcnosť Harley-Davidson bude čisto elektrická
Zdroj | HARLEY-DAVIDSON
Igor Neštrák
Budúcnosť Harley-Davidson bude čisto elektrická
Zdroj | HARLEY-DAVIDSON
Zdroj | HARLEY-DAVIDSON

Tento legendárny výrobca motocyklov bol jedným z prvých, ktorý v minulom desaťročí pridal do svojej ponuky elektrický motocykel. Preto nie je žiadnym prekvapením, že generálny riaditeľ spoločnosti Jochen Zeitz už hovorí, že budúcnosť značky bude 100% elektrická.

Prechod na elektrický pohon sa neuskutoční zo dňa na deň, bude to proces, ktorý potrvá minimálne desaťročie, ale teraz je už isté, že sa musí uskutočniť. Výrobca sa pripravuje na príchod druhého elektrického modelu, značka je však historicky známa tradičnými motocyklami vybavenými spaľovacím motorom.

Prvý elektrický motocykel Harley-Davidson, známy ako LiveWire dorazil k prvým zákazníkom v roku 2019. Vytvoril vlastnú podznačku LiveWire a momentálne sa pripravuje na uvedenie nového modelu LiveWire S2 Del Mar, ktorý je navrhnutý tak, aby sa stal masovejším elektrickým motocyklom určeným na oslovenie mladších mestských jazdcov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Harley-Davidson

Fanúšikovia značky pravdepodobne nebudú úplne stotožnení so skutočnosťou, že budúcnosť bude elektrická, ak chce ale Harley-Davidson existovať aj v budúcnosti inú možnosť zrejme nemá. Elektrické motocykle bojujú s rovnakými problémami ako elektromobily a tým sú hlavne obstarávacia cena a dojazd.

Predaje motocyklov vybavených spaľovacím motorom za posledných 10 rokov klesajú. Elektrické motocykle musia v porovnaní so spaľovacími verziami bojovať s vyššou obstarávacou cenou a kratším dojazdom, ktorý je podmienený nabíjaním. Model Live Wire s cenou vyššou ako 25 000 € patrí medzi drahšie motocykle, čo ho v porovnaní s konkurenciou vybavenou spaľovacím motorom znevýhodňuje.

Zdroj