Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Budú vám pasovať staré kryty na nové iPhony 14? Odpoveď vás prekvapí

Budú vám pasovať staré kryty na nové iPhony 14? Odpoveď vás prekvapí
Zdroj | Apple
Michal Sobek
Budú vám pasovať staré kryty na nové iPhony 14? Odpoveď vás prekvapí
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Len nedávno spoločnosť Apple predstavila novú sériu iPhone 14, ktorá sa skladá až zo 4 modelov. Tie sú veľmi podobné minuloročnej generácii a preto je na mieste otázka, či vám budú pasovať vaše staré kryty.

Určite dávame do pozornosti aj náš článok o pomoci pri kúpe pre vás vhodného iPhonu, kde sme ich rozdelili do rôznych kategórií podľa hlavných preferencií používateľov.

Keďže sme sa už nedočkali mini modelu, tak debatovať o kompatibilite týchto krytov nemá zmysel. Rovnako je to aj pri modely iPhone 14 Plus, keďže takýto model nemá svojho predchodcu a kúpe nového krytu sa teda nevyhnete.

Obsah pokračuje pod reklamou

Kde to ale zmysel má je kompatibilita krytov z iPhone 13 na iPhone 14. Rozmery novinky sú 146,7 x 71,5 x 7,8 mm, pričom iPhone 13 má 146,7 x 71,5 x 7,65 mm, z čoho vyplýva, že novinka je iba nepatrne hrubšia.

Apple však na to šiel šalamúnsky a jemne pozmenil rozloženie a rozmery bočných tlačidiel. Odpoveď teda zrejme poznáte. iPhone 14 vám do krytu síce vojde, ale tlačidlá nebudú dobre prístupné, takže v tomto prípade si musíte kúpiť nový kryt.

Zdroj | Apple

Poďme sa pozrieť na situáciu pri modeli iPhone 14 Pro. Novinka má rozmery 147,5 x 71,5 x 7,86 mm, teda veľmi podobné ako iPhone 13 a 14. Oproti predchodcovi s názvom iPhone 13 Pro sa ale zmenila opäť jemne hrúbka, ale model iPhone 14 Pro je oproti predchodcovi o necelý 1 mm vyšší (147,5 vs. 146,7 mm). Problém bude nielen v jemne pozmenených rozmeroch, ale aj vo vyššie spomínaných tlačidlách.

A rovnaká situácia nastáva aj v prípade modelu iPhone 14 Pro Max. Ten je oproti iPhone 13 Pro Max, pre zmenu, o niečo širší a hrubší, takže ste na tom rovnako. Všeobecne sa dá teda povedať, že so žiadnym iPhonom série 14 nie sú kompatibilné kryty predošlej generácie, čo je rozhodne škoda.