Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Budeme mať mobilný telefón s týždňovou výdržou batérie?

Budeme mať mobilný telefón s týždňovou výdržou batérie?
Zdroj | ESET
Imrich Maťo
Budeme mať mobilný telefón s týždňovou výdržou batérie?
Zdroj | ESET
Zdroj | ESET

Bloomberg priniesol tento týždeň informáciu o tom, že britská spoločnosť Intelligent Energy sa spája so zatiaľ nemenovaným veľkým výrobcom mobilných telefónov v snahe o uvedenie smartfónu, ktorého batéria by mala vydržať až týždeň prevádzky. Keby sa také niečo konečne podarilo, každý používateľ smartfónov sa určite poteší.

Zdroj | Intelligent Energy
Pozrite si

Vodíková Honda Clarity vyrobí elektrinu pre celý dom

Intelligent Energy pritom nie je na trhu mobilnej energie žiadny začiatočník. Ich vodíkové články, vyrábajúce elektrinu, kde vedľajším produktom je iba vodná para, už používajú takí giganti ako Boeing, Ikea, alebo investičná banka Morgan Stanley. Vývojom energetických technológií se zaoberajú už 25 rokov.

Firma teraz ohlásila investíciu 5,25 mil. libier od výrobcu mobilov, ktorý zatiaľ zostáva v utajení. Ich cieľ je jednoznačný. Vyvinúť malý vodíkový článok, ktorý sa zmestí do smartfónu a dokáže mu dodávať energiu minimálne počas siedmych dní.

Zdroj | Intelligent Energy

Spoločnosť Intelligent Energy s týmto už určité skúsenosti má, keďže prvý prototyp, postavenom na iPhone, predviedla ešte v minulom roku. A tak musí zapracovať na miniaturizácii tohto článku a jeho integrácii. Predbežný časový horizont stanovuje uvedenie prvého reálneho smartfónu s vodíkovým článkom do dvoch rokov.

Podarí sa, konečne, tentokrát časový plán dodržať, alebo opäť zostane len pri sľuboch a plánoch? Uvidíme.

Zdroj