Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bude vám obal z iPhone 12 (Pro/Pro Max) pasovať na nový iPhone 13?

Bude vám obal z iPhone 12 (Pro/Pro Max) pasovať na nový iPhone 13?
Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Bude vám obal z iPhone 12 (Pro/Pro Max) pasovať na nový iPhone 13?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Ako sme uviedli už pri jej predstavení, nová séria smartfónov iPhone 13 prináša nálož vylepšení v rovnakom dizajne. Znamená to teda, že si pri prechode zo starej generácie na novú môžete nechať pôvodný obal?

Dizajn nových modelov od Apple je skutočne takmer na rozoznanie od tých predošlých. Rovnaké tvary, rovnaké materiály a tak celkovo rovnaký vizuál vzbudzuje dojem, že sa tento rok v ponuke smartfónov od Apple prakticky nič nezmenilo, samozrejme až na menší výrez v displeji. Opak je ale pravdou, drobné zmeny v rozmeroch tu predsa len sú.

Minuloročný iPhone 12 a tohtoročný iPhone 13 spolu zdieľajú výšku 146,7 milimetra a šírku 71,5 milimetra. Rozdiel však nájdeme v hrúbke, ktorá sa kvôli novému modulu s fotoaparátmi zvýšila zo 7,4 milimetra na 7,65 milimetra. Rovnako je to aj pri menšom modeli iPhone 13 mini a vyšších modeloch iPhone 12 Pro a Pro Max, resp. iPhone 13 Pro a Pro Max.

Pozrite si

Apple najprv odstránil jeho appku z App Store, potom ju bez hanby okopíroval

V prípade všetkých modelov sa rovnakou mierou zvýšila hrúbka a okrem toho aj dizajn modulu s fotoaparátmi. V medzigeneračnej kompatibilite obalov navyše opäť zabraňuje aj mierné posunutie tlačidiel na nových modeloch. Použitie starého obalu na novom modeli je tak prakticky vylúčené.

Zdroj | Apple

Pokiaľ si plánujete kúpiť niektorý z modelov novej série iPhone 13 a k nemu aj nový obal, odporúčame vám obzerať sa po renomovaných e-shopoch a značkách obalov. Neoficiálne obaly totiž nemusia byť správne označené a niektorí predajcovia sa môžu pokúšať predať skladové zásoby obalov pre modely zo série iPhone 12 majiteľom novších modelov.

Ponuka obalov pre modely novej série iPhone 13 zatiaľ nie je extra široká, no každým týždňom sa bude postupne rozširovať. Prvé kúsky má už v ponuke Apple, OtterBox či Belkin, ku ktorým sa čoskoro určite pridajú ďalší.