Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bude mať prvý skladací iPhone e-ink displej? Zatiaľ to tak vyzerá

Bude mať prvý skladací iPhone e-ink displej? Zatiaľ to tak vyzerá
Zdroj | 9to5Mac
Tomáš Šmidák
Bude mať prvý skladací iPhone e-ink displej? Zatiaľ to tak vyzerá
Zdroj | 9to5Mac
Zdroj | 9to5Mac

O skladacie zariadenia sa už začal zaujímať aj kalifornský výrobca. Okrem iPadu/Macu s ohybným displejom, vraj chystá aj skladací smartfón. Ten by mal používať e-ink displej.

Skladacie zariadenia, sa stávajú bežnou súčasťou portfólií technologických výrobcov. Od prvého zariadenia tohto typu, ktoré prišlo v roku 2018 sa posunuli dopredu míľovými krokmi. Ich kvalita sa dvíha a cena sa znižuje. Po komerčnom úspechu série Z od Samsungu, začali aj ďalší výrobcovia ponúkať svoje vlastné alternatívy.

Na Slovensku si aktuálne viete kúpiť skladacie smartfóny aj od Huaweiu či Motoroly. Postupne začínajú vychádzať na povrch informácie, že aj Apple pracuje na vlastnom zariadení podobného typu.

Pozrite si

Motorola razr 5G – takto vyzerá pokrok!

Podľa analytika Ming-Chi Kuo, ktorý sa zaoberá značkou Apple, výrobca uvažuje nad použitím e-ink displeja vo svojich skladacích modeloch. Tie sa používajú napríklad v čítačkách elektronických kníh. Výhodou takéhoto displeja je, že má veľmi nízku energetickú náročnosť. Apple ním plánuje osadiť prednú stranu telefónu.

Pokiaľ by ste teda väčšinu úkonov zvládali vykonávať so zavretým zariadením, výdrž by sa mohla predĺžiť aj o niekoľko hodín. Ak by ale toto bol váš prípad, ponúka sa otázka či vôbec má takéto zariadenie pre vás zmysel.

Výrobcovia Android smartfónov na to idú úplne inou cestou. Samsung Galaxy Z Fold3 5G, má na vonkajšej strane 6,2″ AMOLED displej, ktorý má navyše 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Počas zavretého stavu, ho teda viete používať ako bežný smartfón, s mierne neštandardným pomerom strán.

Druhá skladačka od Samsungu Z Flip3 5G ponúka vonkajší displej s veľkosťou 1,9″. Ten slúži len na jednoduché úkony ako zobrazovanie času alebo notifikácií. V tomto prípade, si vieme predstaviť použitie e-ink displeja. Nakoľko je na obrazovke veľa statických elementov, nižšia obnovovacia frekvencia by neprekážala a zvýšila by sa aj výdrž batérie.

Pozrite si

E Ink má nový plnofarebný elektronický papier

Toto sú však všetko len dohady. Či Apple nakoniec e-ink použije alebo nie, je stále vo hviezdach. Aktuálne je vraj vo vývoji aj ďalšie s ohybným displejom. Podľa dostupných informácií, by malo mať 20″  a malo by ísť o zariadenie z kategórie Mac/iPad.

 

Zdroj