Bude mať AnTuTu nového kráľa? REDMAGIC 7 Pro mieri na globálne trhy

ZDROJ | nubia

Spoločnosť nubia vo februári predstavila v Číne dvojicu herných smartfónov pod svojou hernou divíziou REDMAGIC. Model REDMAGIC 7 sa už na globálny trh dostal a teraz prišiel rad aj na lepšie vybaveného súrodenca.

Pozrite siNa trh mieria nové herné delá, ktoré môžu v AnTuTu zamiešať karty

REDMAGIC 7 Pro rozhodne zaujme svojím dizajnom. Z oboch strán má odolné sklo a dookola smartfón chráni hliníkový rám. Rozmery zariadenia sú 166,27 x 77,1 x 9,98 mm a hmotnosť poctivých 235 gramov. Na ráme sa nachádzajú aj dve dotykové herné tlačidlá, ktoré majú spríjemniť mobilné hranie.

ZDROJ | nubia

Nebol by to správny herný smartfón, ak by absentovalo poriadne RGB podsvietenie. Nájdeme tu svietiace logo aj RGB podsvietenie aktívneho malého ventilátora.

Vpredu sa nachádza 6,8-palcový Full HD+ AMOLED displej so 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou a pomerom strán 20:9. Chuťovkou je 16-megapixelová selfie kamera, ktorú výrobca skryl pod displej a vytvoril tým takmer dokonalý displej bez rušivých elementov.

V oblasti výkonu výrobca nič nenechal na náhodu a nasadil aktuálne najvýkonnejší procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 s podporou 5G sietí, ktorý doplnil o vlastný koprocesor Red Core 1. Ten sa stará o spracovanie zvuku, svetla a vibrácií. Aby nedochádzalo k prehrievaniu, tak nubia do smartfónu zakomponovala chladenie ICE 9.0 a ide aj o aktívne chladenie malým ventilátorom.

ZDROJ | nubia

Procesor spolupracuje so 16 GB RAM, ku ktorej sa pridáva aj 6 GB virtuálnej pamäte RAM a interné úložisko má až 512 GB. Závisí to však od farebnej kombinácie.

Zadný modul fotoaparátu obsahuje trojicu snímačov, kde patrí 64-megapixelový hlavný snímač, 8-megapixelový ultra-širokouhlý snímač a trio dopĺňa 2-megapixelová makro kamera, ktorá nemá veľké využitie.

Android 12 je doplnený o nadstavbu REDMAGIC OS 5.0. Nechýbajú kvalitné stereo reproduktory s podporou DTS, audio konektor, NFC, 7. generácia čítačky odtlačkov prstov, Wi-Fi 6E a Bluetooth vo verzii 5.2.

ZDROJ | nubia

Batéria má už na dnešnú dobu štandardnú kapacitu 5 000 mAh a výrobca k tomu pridáva aj 65-wattové nabíjanie. Bezdrôtové nabíjanie úplne absentuje.

Smartfón REDMAGIC 7 Pro bude k dispozícii už od 27. apríla, pričom od 22. apríla prebieha predobjednávka. Čo sa týka cien, tak verzia Supernova, ktorá má 16 GB RAM a 512-gigabajtové úložisko vyjde na 899 eur a verzia Obsidian (16+256 GB) sa bude predávať za cenu 799 eur. Cez oficiálnu stránku REDMAGIC sa bude dať novinka objednať aj na Slovensko.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku