Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bude Apple iPhone 14 výrazne drahší? Na svedomí to môže mať jediný komponent

Bude Apple iPhone 14 výrazne drahší? Na svedomí to môže mať jediný komponent
Richard Pliešovský
Bude Apple iPhone 14 výrazne drahší? Na svedomí to môže mať jediný komponent

Posledné roky sme si zvykli, že ceny nových iPhonov nerastú, naopak, pri lepších parametroch ostáva ich cena rovnaká, resp. blízka tým, za aké sa predávali predchádzajúce generácie. Najnovší model zrejme túto tradíciu naruší, budeme musieť siahnuť hlbšie do vreciek. Prečo?

Apple sa totiž rozhodol výrazne skvalitniť jeden komponent, na ktorý doteraz nekládol príliš veľký dôraz. Ide o selfie kameru, ktorá na rozdiel od zadného fotomodulu až taká skvelá nie je. Výraznou inováciou mal prejsť až v sérii iPhone 15, ak máme veriť portálu Korea IT News. Šéfovia zmenili názor a chcú mať špičkový predný fotoaparát už túto jeseň.

Výrobca chce v nových smartfónoch použiť špičkové moduly od LG Innotek. Používatelia by tak mali získať špičkový predný fotoaparát s automatickým zaostrovaním. Lepšia bude aj jeho svetelnosť, oproti súčasnej clone f/2,2 to bude f/1,9.

Pozrite si

Bude mať prvý skladací iPhone e-ink displej? Zatiaľ to tak vyzerá

Vývoj je celkom logický. Donedávna boli selfie fotoaparáty len akýmsi doplnkom k hlavnému fotoaparátu umiestnenému na zadnej časti zariadení. Súčasní používatelia od nich očkávajú špičkové parametre a určite nechcú zníženú kvalitu snímania. Práve toto však od iPhonov dostávali.

Druhou stranou mince pre všetkých, nielen selfie maniakov, je cena. Nový modul má byť až trikrát drahší ako súčasný a Apple to vraj v plnej miere prenesie na plecia zákazníkov, do ceny nového iPhonu. Tú samozrejme nepoznáme, určite však treba rátať s 50- až 100-eurovým navýšením.

Pozrite si

Apple iPhone dostanú nový port

LG Innotek spolu s japonskou spoločnosťou Sharp dodáva Apple svoje špičkové zadné fotoaparáty, po vylepšení parametrov si Apple vybral LG Innote ako dodávateľa a tak bude prvou kórejskou spoločnosťou dodávajúcou tomuto gigantu aj selfie kameru.

Okrem modulov LG Innotek vylepšil aj viaceré kľúčové diely, napríklad časti optickej stabilizácie obrazu (OIS), dosky plošných spojov kamier a ovládače. Doteraz to fungovalo tak, že LG Innotek kupoval od dodávateľov optické časti, ktoré potom zostavil do modulov a následne ich dodal Apple.