Bubbla: bublinkové reťazové reakcie v slovenskom spracovaní

Logika s odrazmi svetla, letiskový simulátor, jednoduchá zábavka… o hry slovenských vývojárov nie je núdza. Dnes sa pozrieme na ďalšiu takú, ktorá síce neprichádza s novým principiálnym nápadom (to už sa takmer ani nedá), ale obľúbený žáner spracúva lepším spôsobom.

Bubbla

STIAHNITE SI aplikáciu Bubbla v Google Play

Herným princípom je tvorba reťazových reakcií bubliniek. Po dotyku prsta alebo prílete kvapky od vedľajšej bublinky sa daná bublinka „zohreje“ a zväčší. Ak dosiahne vrcholný stupeň, praskne a kvapkami „zohreje a zväčší“ štyri bublinky naokolo. Pokiaľ dokážete výbuchy okolitých bubliniek plánovať, dochádza k peknej reťazovej reakcii.

Ako býva zvykom, počet ťahov je obmedzený a je potrebné pracovať efektívne, inak prinajlepšom nedostanete za úroveň 3 hviezdičky a v horšom prípade je vôbec nedokončíte. Úrovní je v prvom svete 300, pričom autori už pracujú na druhom balíku.

Obtiažnosť rastie plynule, výhodou je hodnotenie hviezdičkami – level môžete zdolať aj len tak-tak a neskôr, po sebazdokonalení, sa pokúsiť dohrať chýbajúce hviezdičky. To je asi hlavný motivačný prvok hry.

Nakupovanie skinov alebo „superzbraní“ do hry je tu skôr na motiváciu k plateniu reálnymi peniazmi. Bez neho je to samozrejme o čosi ťažšie. Rozhodne však musíme uznať, že slovenskí vývojári odviedli kvalitnú robotu.

Bubbla

Bubbla

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 55 MB

Cena: 0,00 € (Freemium)

Aplikácia bola otestovaná na smartfóne Samsung Galaxy K Zoom.

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku