Bragi má skutočne bezdrôtové slúchadlá, ktoré si zamilujete

ZDROJ | Bragi

Nemeckej spoločnosti Bragi trvalo viac ako jeden rok, kým bola konečne schopná svoje bezdrôtové slúchadlá Bragi Dash poslať podporovateľom jej crowdfundingovej kampane na Kicstarteri. Spoločnosť svoj finálny produkt ukázala verejnosti aj počas výstavy CES 2016. Treba povedať, že prvé ohlasy sú viac ako pozitívne.

Bragi Dash 02
ZDROJ | Bragi

Bragi Dash sú pritom prvé skutočné bezdrôtové slúchadlá, ktoré si môžu záujemcovia aj kúpiť. Jedná sa totiž o dvojicu kompletne nezávislých slúchadiel, ktoré nespája jediný kábel. Bragi Dash pritom v sebe kombinujú dizajn, audio, nositeľné zariadenia, biometriu a možnosť telefonovania. Dash má tri základné funkcie. Okrem streamovania audia pomocou Bluetooth 4.0 je totiž v jednom slúchadle integrovaný aj hudobný prehrávač s pamäťou 4 GB.

https://youtu.be/ICKf90oed0k

Pozrite siPearbuds: malé bezdrôtové slúchadlá do uší

Poklepaním a posunom prstu po slúchadle Bragi Dash môžete kontrolovať tak hlasitosť, ako aj nastavenie sterea. Okrem toho ak máte vo svojom smartfóne aplikáciu, Bragi Dash bude vedieť merať srdcový tep, kroky a vzdialenosť vašej športovej aktivity. S týmito slúchadlami môžete dokonca plávať! Sú vodotesné do hĺbky jedného metra.

Okrem toho v nastaveniach nájdete ešte dve samostatné funkcie, Master Volume, čo je centrálne nastavenie hlasitosti a Music Transparency, čo je nastavenie úrovne okolitých zvukov, ktoré budete pri počúvaní hudby počuť v slúchadlách.

Bragi Dash 07
ZDROJ | Bragi

Aj napriek tomu, že samotné slúchadlá možno pôsobia veľkým a nemotorným dojmom, ich nosenie je podľa prvých reakcií pohodlné. Napomáhajú tomu určite aj štyri rôzne veľkosti náušníkov priamo v balení. Integrovaná batéria v tomto prípade samozrejme nemôže byť extra veľká, no aj napriek tomu slúchadlá vydržia na jedno nabitie 3 hodiny. Súčasťou balenia je aj obal na slúchadlá, pomocou ktorého ich môžete päť krát nabiť.

Bragi Dash 06
ZDROJ | Bragi

Slúchadlá Bragi Dash sú dostupné v čiernej a bielej farbe, pričom ich cena je na americkom trhu 299 USD. K prvým majiteľom by sa prvé bezdrôtové slúchadlá mali dostať už koncom tohto mesiaca.

ZdrojBragi

Komentáre k článku