Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bowers & Wilkins uvádzajú bezdrôtové slúchadlá PI7 a PI5. Vyškolia konkurenciu?

Bowers & Wilkins uvádzajú bezdrôtové slúchadlá PI7 a PI5. Vyškolia konkurenciu?
Zdroj | B&W
Juraj Procházka
Bowers & Wilkins uvádzajú bezdrôtové slúchadlá PI7 a PI5. Vyškolia konkurenciu?
Zdroj | B&W
Zdroj | B&W

Britská značka Bowers & Wilkins (B&W) sa preslávila najmä svojimi top-end reproduktormi, ale postupne oslovuje aj širšiu rodinu fanúšikov Hi-Fi. Tých, čo sú pripravení investovať štvorcifernú sumu do do high-end reproduktorov rady 800 Series Diamond, je predsa len menej, než zahŕňa množina nadšencov kvalitného audia.

V B&W však neradi robia kompromisy, preto aj cenovo dostupnejšie rady reproduktorov spĺňajú najprísnejšie kritériá. Rovnaký prístup zachovávajú aj pri slúchadlách. Slúchadlá do uší – „štuple“ True Wireless – sú dnes veľmi populárne, ale väčšina dostupných produktov trpí kompromismi v kvalite zvuku, ktoré si vyžiadala bezdrôtová komunikácia.

Pozrite si

Špičkový streaming s Bowers & Wilkins Formation Wedge

Bowers & Wilkins ale práve dnes uvádza dvojicu modelov slúchadiel True Wireless, ktoré vyčnievajú z rady (odbornej verejnosti ich prezentoval už včera, prostredníctvom videokonferencie, takže sme stihli dať dokopy prvé dojmy). Výsledkom dôkladného vývoja sú slúchadlá do uší PI7 a PI5, prinášajúce prísľub značky „True Sound“ a akustickú dokonalosť bez akýchkoľvek káblov.

Oba nové modely ponúkajú kvalitu zvuku na úrovni štandardov Bowers & Wilkins, škálu inteligentných funkcií a výborne prepracovaný dizajn.

Zdroj | B&W

Vlajkovou loďou je model PI7 podporujúci adaptívny bezdrôtový prenos AptX z kompatibilných mobilných zariadení cez Bluetooth 5.0. Audio kodek aptX Adaptive od Qualcommu umožňuje prenos zvuku vo vysokom rozlíšení z vhodných streamovacích služieb, alebo vlastných zdrojov v kvalite 24-bit / 48kHz.

Namiesto toho, aby sa každé slúchadlo nezávisle pripájalo k mobilu, PI7 nadviaže jediné pripojenie k zariadeniu a potom sa synchronizuje ľavý a pravý kanál pri 24-bitovej vzorkovacej frekvencii. Vďaka tomu sú B&W PI7 jednými z mála úplne bezdrôtových slúchadiel, schopných podporovať zvuk v HD rozlíšení od hudobného zdroja až po uši (technológia True 24 bit Audio).

Zdroj | B&W

Kryty slúchadiel PI7 s hmotnosťou 7g sú dostatočne kompaktné na to, aby pohodlne zapadli do ucha, ale zároveň majú špecifikáciu blízku riešeniu pokročilého konvenčného reproduktora. Každé z nich je vybavené špeciálnym 9,2 mm meničom Bowers & Wilkins, ktorý je spojený s vysokotónovým meničom „vyváženej armatúry“. Všetky štyri meniče (v každom slúchadle sú dva) sú budené vlastnými zosilňovačmi. Takto dosahujú PI7 vynikajúcu dynamiku a hlboké a presné basy.

Aby ste mohli nerušene prežívať počúvanie hudby, alebo telefonovanie, PI7 sa dokážu „odstrihnúť“ od ruchov okolitého prostredia. Obsahujú technológiu Adaptive Noise Cancellation na automatické sledovanie, analýzu a prispôsobenie sa okoliu. Systém potlačenia hluku a šumu je spárovaný so šiestimi mikrofónmi – v každom slúchadle je trojica.

Zdroj | B&W

Okrem toho sú PI7 vybavené aj ďalšou technológiou od Qualcommu – cVc2. Technológia cVc (clear voice capture) na potlačenie šumu a ozveny je navrhnutá na prenos krištáľovo čistej kvality hlasu pri telefonovaní. Intuitívna technológia ovládania jedným tlačidlom pritom používanie slúchadiel maximálne zjednodušuje.

Pozrite si

Klipsch T5 II TW McLaren Edition ANC – ideálny darček k 75. výročiu značky

Inteligentné nabíjacie puzdro s podporou rýchleho bezdrôtového nabíjania má ešte ďalšiu pozoruhodnú vlastnosť, ktorá je medzi bezdrôtovými slúchadlami unikátna (len model PI7). Slúži ako retranslačná stanica na prenos signálu zo zdroja, ktorý dokáže následne vysielať do samotných slúchadiel. Funkcia môže byť užitočná pri použití iných zdrojov hudby, ako smartfón, ktorý zvyčajne nosíte v blízkosti, napríklad v lietadle, alebo pri sledovaní TV.

Zdroj | B&W

To znamená, že v lietadle stačí pripojiť puzdro priamo k zdroju zvuku, povedzme k zábavnému palubnému systému, a ono bude prenášať zvuk priamo do vašich slúchadiel.

Batérie poskytnú dostatok energie aj pre dlhé hudobné seansy. Vydržia dodávať 4 hodiny hudby, alebo až 20 hodín pri vypnutej funkcii ANC. Na dvojhodinový posluch sa však nabijú už za 15 minút. Lacnejší model PI5 používa jednoduchšiu verziu hybridného ANC na potlačenie hluku, ale má na jedno nabitie batérie výdrž až 4,5 hodiny, alebo 24 hodín pri vypnutom ANC.

Zdroj | B&W

Slúchadlá PI5 sú dizajnovo identické s vlajkovou loďou PI7, ale ich puzdra nepodporuje retransmisiu audio signálu a takisto nemajú technológiu True 24 bit Audio. Jemný rozdiel je aj pri farebnom prevedení. Obidva modely budú dostupné v bielej, alebo čiernej verzii (farby dreveného uhlia), ale kým vonkajšie kryty PI7 majú zlatistý odtieň, PI5 majú striebornú, respektíve čiernu povrchovú úpravu.

Pozrite si

Bowers & Wilkins PX – návykový bezdrôtový komfort

Nové bezdrôtové slúchadlá majú byť na trhu dostupné v priebehu mája v cenách 399 € (PI7), respektíve 249 € (PI5), ktoré zodpovedajú kvalite produktov vyvinutých rovnakým tímom expertov, aký stál za vývojom „diamantovej“ rady reproduktorov Bowers & Wilkins 800 Series. Novinky si už čoskoro budete môcť vyskúšať a kúpiť v predajniach BIS audio, distribútora značky B&W pre Slovensko.