Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bowers & Wilkins Pi7 S2 a Pi5 S2 – ešte lepšie True Wireless slúchadlá

Bowers & Wilkins Pi7 S2 a Pi5 S2 – ešte lepšie True Wireless slúchadlá
Zdroj | Bowers & Wilkins
TECHBOX
Bowers & Wilkins Pi7 S2 a Pi5 S2 – ešte lepšie True Wireless slúchadlá
Zdroj | Bowers & Wilkins
Zdroj | Bowers & Wilkins

Známy producent high-end reproduktorov sa už roky angažuje aj v segmente „zvuku do ucha“. Ten rastie spolu s popularitou streamovacích služieb prostredníctvom smartfónov, či tabletov. S prvou generáciou slúchadiel do ucha Pi5 a Pi7 vstúpil Bowers & Wilkins na trh úplne bezdrôtových slúchadiel vo veľkom štýle v marci 2021 a okamžite zdvihol latku kvality. Teraz sa s ďalšou generáciou posúva opäť vyššie. Nové modely 2. generácie – Pi7 S2 a Pi5 S2, potvrdzujú status najlepšie znejúcich True Wireless slúchadiel v kategórii.

Pozrite si

Bowers & Wilkins uvádzajú bezdrôtové slúchadlá PI7 a PI5. Vyškolia konkurenciu?

Výrobca kládol značný dôraz aj na spätnú väzbu od užívateľov. V novej generácii zlepšil viacero parametrov. Nové modely majú zvýšenú kapacitu batérie slúchadiel a umožňujú až 5 hodín posluchu na jedno nabitie (pri vypnutom ANC). Prvá generácia zvláda 4 hodiny (Pi5), respektíve 4,5 hodiny (Pi7) prevádzky z batérie. Navyše, 15-minútové nabíjanie pridá energiu na ďalšie dve hodiny posluchu, kým v predošlej generácii to bolo len 70 minút.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Bowers & Wilkins

Nabíjacie puzdro, ktoré slúži aj ako powerbanka, pridá pre Pi5 S2 ďalších19 hodín a pre model Pi7 S2 ďalších 16 hodín počúvania. Ani pri dlhých cestách tak nezostanete „na suchu“, či skôr potichu. Dosah Bluetooth vo verzii 5.0 sa vďaka vylepšeným anténam výrazne predĺžil až na 25 metrov. To prispeje k stabilnému a neprerušovanému posluchu, aj keď sa pohybujete vo vedľajšej miestnosti, než je zdroj signálu.

Vďaka aplikácii Bowers & Wilkins Music App budete bezproblémovo streamovať audio v CD kvalite s Pi5 S2 a s Pi7 S2 z kompatibilných streamovacích služieb dokonca vo vysokom rozlíšení. Aplikácia Bowers & Wilkins Music App ponúka aj možnosti používateľských úprav, vďaka čomu si doladíte slúchadlá podľa vlastných preferencií.

Obidva modely sa dajú ovládať tiež pomocou jednoduchého používateľského rozhrania s jedným tlačidlom. Kapacitné tlačidlo na každom slúchadle dokáže vykonávať viacero funkcií v závislosti od pripojeného zariadenia s podporou hlasového asistenta Siri alebo Google Assistant.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Inovácie sa dotkli aj povrchovej úpravy nových modelov. Pi7 S2 budú k dispozícii v troch prevedeniach – Satin Black, Canvas White a Midnight Blue (saténová čierna, ľanová biela a polnočná modrá).

Zdroj | Bowers & Wilkins

Pi5 S2 ponúknu dokonca štyri povrchové úpravy – konzervatívne farby Cloud Grey a Storm Grey (oblačná sivá a búrková sivá), aj svieže prevedenie Spring Lilac a Sage Green (jarný orgován a šalviovo zelená), ktoré zvýraznia váš štýl.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Špičkové technológie v miniatúrnom balení

Plná integrácia Pi7 S2 a Pi5 S2 s aplikáciou Bowers & Wilkins Music App prinesie bezproblémový používateľský zážitok s komplexným nastavením, konfiguráciou režimov potlačenia hluku a nastavením citlivosti nositeľného senzora. Pokiaľ máte predplatenú niektorú zo služieb poskytujúcu zvuk vo vysokom rozlíšení ako Qobuz, TIDAL, či Deezer, aplikácia podporuje aj možnosť streamovania v rozlíšení HD audio priamo z mobilného zariadenia. Platí to pre model Pi7 S2. Pre fanúšikov Spotify plne postačuje aj Pi5 S2. Rozdiel spôsobujú podporované audio kodeky.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Vlajkový model Pi7 S2 podporuje technológie Qualcomm® aptX™ AdaptiveaptX HD umožňujúce prenos a dekódovanie hudby vo vysokom rozlíšení z kompatibilných streamingov a zariadení v kvalite 24-bit/48 kHz medzi oboma slúchadlami. Tým sa Pi7 S2 zaraďujú medzi elitu True Wireless slúchadiel, schopných reprodukovať HD audio od zdroja signálu až po uši.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Obidva modely sú vybavené 9,2 mm meničmi Bowers & Wilkins vyvinutými na mieru. V Pi7 S2 sú spojené s vysokofrekvenčným budičom „vyváženej armatúry“, pričom každý zo štyroch meničov v systéme je budený vlastným zosilňovačom, takže ide o dvojpásmový systém.

Obsah pokračuje pod reklamou

Pi5 S2 majú jeden 9,2 mm dynamický menič, rovnaký ako v Pi5 S1. Vďaka bezdrôtovému prenosu hudby s podporou aptX umožňujú prehrávanie v CD kvalite. Pi5 S2 ponúka užívateľsky voliteľné potlačenie hluku ANC (Adaptive Noise Cancellation), vrátane režimu priechodu okolitého zvuku s dvoma úrovňami. To oceníte napríklad v letiskovej hale, aby vám neušlo dôležité hlásenie. Slúchadlá navyše obsahujú dva zabudované mikrofóny pre kvalitné telefónne hovory.

Pozrite si

Bowers & Wilkins PX – návykový bezdrôtový komfort

Okolitý hluk nebude problémom ani u Pi7 S2 s aktivovaným režimom ANC. Automatické monitorovanie, analýza a prispôsobenie sa okoliu poskytne najlepší možný zážitok z počúvania bez prerušení. U vlajkového modelu sa priechod vonkajších zvukov dá plynule nastavovať v aplikácii. Trojica mikrofónov v každom slúchadle zaistí krištáľovo čistý zvuk posluchu, aj telefonovania v kombinácii s ANC. Na rozdiel od Pi5 S2 ponúkajú bezdrôtovú retransmisiu zvuku. K inteligentnému nabíjaciemu puzdru môžete, cez USB kábel zakončený 3,5 mm jackom, pripojiť ľubovoľný zdroj hudby s audio jackom a streamovať audio cez Bluetooth do slúchadiel. Takto sa dá bezdrôtovo prenášať zvuk, napríklad z palubného zábavného systému v aute.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Nová generácia True Wireless slúchadiel od Bowers & Wilkins je top ponukou v danej triede. Potešia dizajnom, ergonómiou, zvukom a operačnými časmi – s puzdrom, aj bez neho.

Pi7 S2 vo farbách saténová čierna, ľanová biela a polnočná modrá môžete získať za cenu 399 EUR. Pi5 S2 budú k dispozícii v prevedeniach oblačná sivá, búrková sivá, jarný orgován a od jari 2023 aj šalviová zelená za 299 EUR. Ak vás novinky zaujali, určite sa zastavte v niektorej z predajní spoločnosti BIS audio, ktorá je distribútorom značky Bowers & Wilkins na Slovensku, alebo v e-shope, kde sú už oba modely na sklade.

Zdroj