Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bowers & Wilkins Formation Flex - nielen „hračka pre audiofilov“

Bowers & Wilkins Formation Flex - nielen „hračka pre audiofilov“
Zdroj | B&W
Juraj Procházka
Bowers & Wilkins Formation Flex - nielen „hračka pre audiofilov“
Zdroj | B&W
Zdroj | B&W

V apríli predstavil B&W sadu zariadení bezdrôtového streamingu Formation. Obsahuje päť produktov využiteľných samostatne, aj v zostavách – soundbar Formation Bar, dvojicu regáloviek Formation Duo, oválny reproduktor Formation Wedge, subwoofer Formation Bass a prepojovací box Formation Audio.

Pozrite si

Bowers & Wilkins predstavil prémiovú bezdrôtovú zostavu Formation

V polovici septembra k nim pridáva menší valcový bezdrôtový reproduktor Formation Flex. Variabilita využitia tohto dvojpásmového streamovacieho systému je pozoruhodná.

Dá sa nasadiť ako mono reproduktor v jednej miestnosti, alebo v multiroom aplikácii s ďalšími komponentami Formation. Tie využívajú robustnú sieť Wi-Fi s mriežkovou topológiou a B&W sa chváli dokonalou synchronizáciou s latenciou do 1 mikrosekundy.

Pozrite si

Špičkový streaming s Bowers & Wilkins Formation Wedge

Zdroj | B&W

Okrem toho sa dá dvojica Formation Flex spárovať do stereo zostavy 2.0, s Formation Bass môžu vytvoriť konfiguráciu 2.1 a po doplnení Formation Bar aj konfiguráciu pre domáce kino 5.1. Môžete tak postaviť kvalitné domáce kino z bezdrôtových komponentov (s výnimkou káblov napájania).

Formation Flex používa rovnakú technológiu dvojkopulového hliníkového tweetera, ako v reproduktoroch B&W 600 Series a výrobca tvrdí, že prináša najkvalitnejší zvuk, aký bol dosiahnutý v samostatnom bezdrôtovom reproduktore tejto veľkosti. B&W je perfekcionista, preto niet dôvod mu neveriť.

Zdroj | B&W

Všetky produkty rady Formation využívajú bezdrôtovú platformu, pôvodne vyvinutú spoločnosťou Eva Automation, ktorá sa v roku 2016 stala majiteľom pôvodnej spoločnosti Bowers & Wilkins. Podporujú 24-bitový zvukový stream so vzorkovacou frekvenciou 96 kHz a prekonávajú bezdrôtové komponenty od spoločností Sonos, alebo Apple.

Pozrite si

Bowers & Wilkins PX – návykový bezdrôtový komfort

Softvér tiež udržuje synchronizáciu reproduktorov v tolerancii približne jednej mikrosekundy bez ohľadu na to, kde v rámci domácnosti sa reproduktory nachádzajú.

Podrobné technické detaily zatiaľ výrobca nezverejnil, ale z dostupných informácií je zrejmé, že pôjde o produkt audiofilskej kategórie, čomu v podstate zodpovedá aj cena. Reproduktory Formation Flex by sa mali na trhu objaviť po 17. septembri 2019 za odporúčanú cenu 449 € s DPH.

Zdroj