Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bose sa púšťa do súboja proti AirPods Max. Predstavil vylepšený model

Bose sa púšťa do súboja proti AirPods Max. Predstavil vylepšený model
Zdroj | Bose
Michal Sobek
Bose sa púšťa do súboja proti AirPods Max. Predstavil vylepšený model
Zdroj | Bose
Zdroj | Bose

Začiatkom októbra 2017 sme sa dočkali vylepšeného modelu Bose QuietComfort 35 II, ktorý prišiel najmä s podporou Asistenta Google. Značka Bose, ktorá sa orientuje najmä na audio techniku, predstavila z tejto série ďalšiu generáciu slúchadiel na hlavu. Bose QuietComfort 45 prinášajú rovnaký dizajn, ale vylepšenia nastali v nových režimoch.

Pozrite si

Bose QC35 II – nové štýlové slúchadlá s podporou Google Assistant

Dizajnové línie ostali zachované

Pri priamom porovnaní s minulou generáciou by ste nespoznali rozdiel. Dizajn ostal rovnaký, čo môže veľa používateľov potešiť, pretože sa spoločnosti naozaj vydaril. Jedinou zmenou je výmena už archívneho konektora micro-USB za moderný USB-C konektor.

Zdroj | Bose

Zachované ostali aj fyzické tlačidlá a Bose sa nespolieha na dotykové plochy ako väčšina jeho konkurencie. Tlačidlami na pravom slúchadle sa ovláda úroveň hlasitosti, spustenie Asistenta Google, a posuvné tlačidlo regulujúce párovanie. Na ľavom slúchadle nájdeme prepínanie medzi režimami ANC a priepustnosti.

Nové režimy ANC a priepustnosti

Čo ale výrobca upravil je vylepšenia aktívneho potlačenia okolitého ruchu (ANC) a režim priepustnosti. Týmto sa púšťa do boja proti top slúchadlám od Apple, AirPods Max.

Bose si patentovalo digitálny čip, ktorý je schopný regulovať práve tieto dva režimy ANC a priepustnosti. Práve druhý režim pomenoval Bose ako režim „Uvedomenia“, kedy sa aktivujú vonkajšie mikrofóny a používateľ lepšie počuje zvuky okolo seba.

Aplikácia Bose Music ponúka dodatočné nastavenie a na pripojenie k zariadeniu sa používa moderné Bluetooth 5.1.

Zdroj | Bose

Na jedno nabitie môžete získať až 24 hodín počúvania obľúbenej hudby. K dispozícii je aj rýchle nabíjanie, kedy za 15 minút dostanete až 3 hodiny počúvania.  Hmotnosť slúchadiel je 238 gramov, pre porovnanie, AirPods Max vážia až 386 gramov.

Bose QuietComfort 45 budú dostupné v dvoch farebných verziách, čiernej a svetlo šedej farbe. Poteší ich matná povrchová úprava, takže nebudú na nich zachytené žiadne odtlačky prstov. Cena modelu je 329 dolárov, čo je v prepočte zhruba 278 eur. Ich predaj začne už 23. septembra.

Pozrite si

Bose Noise-Masking Sleepbuds – slúchadlá pre pokojný spánok

Zdroj