Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bose Noise-Masking Sleepbuds - slúchadlá pre pokojný spánok

Bose Noise-Masking Sleepbuds - slúchadlá pre pokojný spánok
Erik Birčák
Bose Noise-Masking Sleepbuds - slúchadlá pre pokojný spánok
90 %
V Bose ma poriadne prekvapili. Mal som možnosť testovať chytré štuple do uší, pričom som ani netušil, že vôbec takéto niečo existuje. Bose Noise-Masking Sleepbuds sú presne to, čo ich názov napovedá. Jedná sa o miniatúrne štuple do uší, ktoré majú zlepšiť spánok a potlačiť okolitý hluk.

Výhody

  • veľký výber uspávacích zvukov
  • pohodlné používanie
  • výdrž batérie

Nevýhody

  • nutnosť zapnutia GPS v smartfóne
  • bez aplikácie a smartfónu nepoužiteľné

Od klasických štupľov, ktoré zvuk jednoducho potláčajú svojou prítomnosťou, sú Sleepbuds vyzbrojené špeciálnou technológiou potláčania okolitého hluku. Sleepbuds majú miniatúrny Bluetooth prijímač, reproduktor a každý z dvojice má svoju vlastnú batériu. Napriek tomu sa jedná o naozaj minimalistický gadget.

Spracovanie je absolútne profesionálne, takže máte právom pocit, že ide o prémiové zariadenie. Štuple sa dodávajú v dokovacom puzdre, ktoré ich nabíja a chráni pri preprave. Magnetické uchytenie zabezpečí, že ich pri vkladaní založíte vždy tak, aby sa nabíjali aj v prípade, že puzdro samotné nie je pripojené k nabíjačke.

Každý sleepbud má hmotnosť iba 1,4 gramu, takže uši vám rozhodne neodpadnú. Bose pritom dodáva tri veľkosti gumených nástavcov.

Pri tejto mušej váhe a možnosti prispôsobenia sa naozaj nemôže stať, že by počas spánku vypadli. Na spánok s nimi si však treba rozhodne zvyknúť. Ak nedokážete spať s bežnými štupľami v ušiach, tak je asi zbytočné skúšať Sleepbuds, v opačnom prípade o nich nebudete ani vedieť. Fenomenálna 16 hodinová výdrž na batériu zabezpečí, že aj pri dlhšom spánku nedôjde k vybitiu.

Pozrite si

Bose noise-masking sleepbuds – slúchadlá na spanie od profesionálov

Nastavenia vykonáte cez aplikáciu Bose Sleep. Výrobca ju opäť urobil prehľadne minimalistickú. Okrem informácií o stave Sleepbuds si v nej nastavujete intenzitu, dĺžku a typ „uspávacej melódie“, ktorá vám má pomôcť zaspať. Jednotlivé melódie imitujú zvuky prírody či okolia a pomáhajú okrem iného prekryť klasický ruch z vášho okolia.

Tento účel spĺňajú dokonale, keďže po aktivácii som nebol ani raz počas noci zobudený nejakým zvukom z okolia. Hlasitosť si ale musíte prispôsobiť každý sám, aby vám vo výsledku nebránili zaspať samotné štuple.

Pozrite si

ZNAČKY | Bose – spoločnosť, ktorá priniesla revolúciu vo svete audia

Aplikácia si však zbytočne vyžaduje zapnuté GPS, to ma mimoriadne otravovalo. Nevidím jediný dôvod, aby ste pri používaní Bose Noise-Masking Sleepbuds potrebovali s aplikáciou zdieľať vašu polohu.

Sleepbuds sú však zaujímavým počinom. Rozhodne nemôžem uprieť výrobcovi precíznosť prevedenia či inovácie. Sleepbuds ale trpia podobným neduhom ako všetky štuple na spanie. Ak sú Vám nepohodlné, tak s tým nič nenarobíte.

Sleepbuds dokážu dokonale potlačiť zvuky okolia a teda svoju úlohu zvládajú na jednotku. Otázkou ostáva cena, ktorá nie je najnižšia. Za Bose Noise-Masking Sleepbuds totiž zaplatíte 269 €.

Zdroj