Bose má celkom nové plne bezdrôtové slúchadlá, držia iba za ušami

ZDROJ | Bose

Americký výrobca Bose predstavil celkom nové plne bezdrôtové slúchadlá určené hlavne pre športovcov. Prekvapením je, že si ich nebude nutné natláčať do uší, hlavným úchytom bude hák za ucho. Plusom tak bude lepšie držanie aj pri behu či iných športových aktivitách.

Bose Sport Open Earbuds sú v základe rovnaké ako bežné plne bezdrôtové špunty do uší – majú vlastnú kolísku, ktorá je však obria (v porovnaní s konkurenciou aj kvôli veľkosti slúchadiel – 55 x 48 mm). Slúchadlá sú odolné aj voči potu a ostriekaniu vodou s certifikáciou IPX4 a majú aj pomerne nízku hmotnosť. 14 gramov v každom uchu je stále znesiteľné, hlavne keď slúchadlá v uchu netlačia.

ZDROJ | Bose

Na držanie v uchu totiž slúži špeciálny úchyt v tvare polovičného háku, ktorý si používateľ jednoducho založí za ucho. Do vnútra zvukovodu pritom nejde žiadny silikónový špunt.

ZDROJ | Bose

Veľkou devízou slúchadiel má byť výdrž, na jedno nabitie zvládnu až 8 hodín prehrávania. Za 30 minút dobíjania z kolísky je vraj možné prehrávať hudbu 3 hodiny. 2-hodinové nabíjanie poskytne spomínaných 8 hodín.

Niekomu asi bude chýbať aktívne potláčanie okolitého hluku, no to je práve to, čo im nechýba, keďže sú určené pre športovcov. Tí počas športovania radšej počujú aj okolie, hlavne blížiace sa vozidlá pri bicyklovaní či cyklistov pri behaní.

ZDROJ | Bose

Samozrejmosťou je možnosť handsfree telefonovania, mikrofóny v slúchadlách majú byť prepracované pre filtrovanie hlukov a prípadného vetra.

Vo vnútri každého slúchadla sú 16 mm meniče, slúchadlá využívajú Bose OpenAudio technológiu pre čo najlepšie podanie zvuku. K dispozícii je aj ovládanie cez Bose Music App. K smartfónu a iným zariadeniam sa slúchadlá pripájajú cez Bluetooth 5.1.

ZDROJ | Bose

Cena slúchadiel na domácom trhu je necelých 200 dolárov, na Slovensku môžeme očakávať cenu podobnú, ale v eurách. Na trhu majú byť v priebehu januára, kedy dorazia do Európy zatiaľ nie je známe.

ZDROJ | Bose

ZdrojBose

Komentáre k článku