Bosch predstavil Virtual Visor, plne priehľadnú slnečnú clonu do automobilov

ZDROJ | Bosch

Počas šoférovania vám môže značne znepríjemniť jazdu oproti-svietiace slnko. Spoločnosť Bosch prišla s unikátnym riešením inteligentnej clony Bosch Virtual Visor, ktorá vám nebude brániť vo výhľade.

ZDROJ | Bosch

Nehodovosť na cestách je častokrát spájaná s nepriaznivým počasím. Nielen ľad a hustý dážď spôsobuje časté nehody, ale aj slnko, ktoré niekedy svieti v tak nízkom uhle, že nemáte šancu vidieť nič na vozovke ani ak máte spustenú bežnú clonu.

Bosch Virtual Visor alebo virtuálna clona je vyrobená z priehľadného LCD panelu, ktorý disponuje kamerou, ktorá sníma tvár vodiča. Táto kamera dokáže pomocou umelej inteligencie zistiť, či slnečné lúče dopadajú na oči vodiča a na základe toho prispôsobiť panel.

Pozrite siBoli sme sa pozrieť v Bosch servisnom stredisku v Mikulove. Oprava do 5 dní?

Časť panela, cez ktorú prechádza slnko, sa stmaví a zvyšok pohľadu ostane priehľadný. Tým dostane vodič oveľa väčšie zorné pole a stmavenú bude mať iba malú časť.

Dr Steffen Berns, šéf Bosch Car Multimedia, sa vyjadril: „Pre väčšinu vodičov na svete nie je bežná clona v aute dostatočným bezpečnostný prvkom na zamedzenie slnečného svetla, najmä pri svitaní a stmievaní. Najjednoduchšie inovácie dokážu mať najväčší dopad a virtuálna clona dokáže zmeniť spôsob, akým vodiči vidia na cestách.“

Ide samozrejme o prototyp, na ktorom Bosch zatiaľ iba pracuje. To, či sa ho reálne dočkáme a na akých autách, je zatiaľ vo hviezdach, no ukazuje možnosti, akými sa dá pomocou šikovného nápadu a umelej inteligencie zlepšiť bezpečnosť na cestách.

Tento unikátny prototyp je možné vidieť počas technologickej výstavy CES v americkom Las Vegas. Veríme, že tento užitočný gadget čoskoro uvidíme na všetkých vozidlách. Čo na Bosch Virtual Visor poviete?

ZdrojBosch

Komentáre k článku