Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bosch má nový ružový skrutkovač IXO VI aj Bluetooth náradie

Bosch má nový ružový skrutkovač IXO VI aj Bluetooth náradie
Roman Calík
Bosch má nový ružový skrutkovač IXO VI aj Bluetooth náradie

Boli sme sa pozrieť v Mikulove, servisnom stredisku Bosch nielen pre Slovensko, kde sme spoznali aj najnovšiu generáciu skrutkovača IXO či náradie s aplikáciou.

Ikonický akumulátorový skrutkovač IXO je vo svojej 6. generácii výrazne odlišný. Už na prvý pohľad pôsobí veľmi moderne, telo je dizajnovo čisté až máte pocit, že sa pozeráte na prototyp náradia budúcnosti. IXO VI už nevyzerá ako náradie, skôr ako moderný pomocník do domácnosti.

Rukoväť je ergonomickejšia, vďaka čomu skrutkovačom IXO lepšie sadne do rúk. Materiál rukoväte je navyše na dotyk príjemnejší. K dispozícii sú všetky dobré funkcie, ktoré sme poznali doteraz. Môžete si tak počas skrutkovania osvetliť pracovný priestor vstavanou LED diódou.

 

LED diódy vás informujú priamo na tele skrutkovača aj o stave nabitia batérie. V tomto prípade máte k dispozícii 3,6 V/1,5 Ah batériu, ktorá sa nabíja približne 3,5 hodiny. Zaujímavosťou je, že pre nabíjanie slúži microUSB konektor na tele skrutkovača.

Je skvelé, že konektory, ktoré poznáme skôr z mobilných zariadení si nachádzajú miesto aj v náradí, no dnes by sme už uvítali USB-C konektor. Maximálny krútiaci moment pre prácu so skrutkami je do 4,5 Nm.

Samozrejmosťou je plynule meniteľná rýchlosť a praktický magnetický držiak bitov so šesťhrannou hlavou. Novinku dostanete v plastovom boxe aj s bitmi a USB nabíjačkou.

Zaujímavá je však ružová verzia skrutkovača, pričom túto farbu podľa Bosch vybrali práve ľudia prostredníctvom ankety. Ide o mimoriadne netradičnú farbu náradia, sami sme zvedaví, či bude mať na trhu úspech. Cena novinky je 59,90 €.

 

Mimochodom vedeli ste, že prvá generácia bola predstavená už v roku 2003? Pozrite si všetky generácie IXO na nasledujúcej fotografii.

Okrem Bosch IXO VI nás v Mikulove zaujali aj uhlové brúsky s Bluetooth modulom. Ten je dokúpiteľný ako samostatné príslušenstvo za cenu okolo 30 €. Načo je to dobré? Náradie môžete spárovať s aplikáciou Bosch, kde vidíte podrobnosti vrátane výrobného čísla či záručnej doby.

V aplikácii zistíte aj to, ako dlho náradie pracuje, aký je stav nabitia batérie a rovnako je možné zistiť koľko krát bol spustený núdzový režim.

Je zaujímavé, že sa moderné technológie takýmto spôsobom objavujú aj v náradí, napríklad v budúcnosti bude možné, aby jednotlivé náradia medzi sebou komunikovali. Napríklad ak budete vŕtať dieru do steny, automaticky sa vám spustí vysávač pre odstránenie nečistôt pri vŕtaní.