Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Boli sme sa pozrieť na 5G výstavu v čínskom Šen-čene (virtuálne)

Boli sme sa pozrieť na 5G výstavu v čínskom Šen-čene (virtuálne)
Michal Spiegel
Boli sme sa pozrieť na 5G výstavu v čínskom Šen-čene (virtuálne)

Podarilo sa nám (virtuálne) vycestovať do čínskeho mesta Šen-čen, kde sme navštívili prehliadku využitia 5G technológií od spoločnosti Huawei.

Od začiatku roku sa naše zahraničné cesty zredukovali. Kým predtým bolo bežné každý mesiac navštíviť inú krajinu a priniesť vám priamo z miesta reportáž, tento rok by sa naše služobné cesty v zahraničí dali spočítať na prstoch dvoch rúk.

Aj preto sme sa potešili, keď sme dostali pozvánku aspoň virtuálne navštíviť Huawei Galileo High-End Experience výstavisko, v ktorom čínsky gigant ukázal možnosti pripravovanej 5G technológie.

Úvodná prehliadka zahŕňala ukážku rôznych druhov 5G antén a routerov. Zaujímavosťou bolo, že 5G antény majú hmotnosť iba 28 kilogramov a vie ich tak bez problémov udvihnúť jeden človek.

Pozrite si

iPhone 12 – prvý smartfón od Apple s podporou 5G

Využitie v medicíne aj v zábavnom priemysle

Okrem klasického využitia 5G pripojenia v domácnostiach, predstavuje technológia bohaté možnosti pre priemysel a tiež medicínu. Predstavte si, že by vás lekár vedel pomocou nástrojov a obrazoviek vyšetriť napriek tomu, že je stovky kilometrov od vás. Dá sa to práve vďaka technológii 5G, ktorá zabezpečí pripojenie v reálnom čase. Na výstave sme tak napríklad mohli vidieť vyšetrenie ultrazvukom na diaľku.

Ďalšou možnosťou je využitie technológie pri sledovaní športov, kde si viete napríklad rozdeliť obrazovku a súčasne sledovať rôznych hráčov a to počas toho, ako sledujete online šport cez virtuálnu realitu.

S pomocou 5G bude zároveň štandardom sledovanie 8K prenosu, čo by mohlo spôsobiť boom aj v mediálnom prostredí. Sledovať športový prenos alebo správy v takomto rozlíšení bude stierať hranicu medzi tým, kde sa nachádzate a tým, kde sa odohráva prenos.

Samozrejmosťou je využitie vo vzdelávaní a priemysle, kde smart technológie dostanú novú úroveň internetovej podpory a prepojenia v rámci Internetu Vecí.

Do 5G sietí investujú aj ďalšie spoločnosti a preto nie je prekvapením, že čo raz viac smartfónov a počítačov je už dnes na túto technológiu pripravených.

Za možnosť zúčastniť sa na online virtuálnej prehliadke Huawei Galileo High-End Experience ďakujeme spoločnosti Huawei.