Boli sme pri otvorení prvej predajne elektrobicyklov

Dnes sme boli pri otvorení prvej komplexnej predajne elektrických bicyklov. Pozrite sa s nami, čo všetko v novej predajni môžete objaviť a na čo sa môžete tešiť.

eBajk

Elektrobicykel (anglicky ebike – čítaj ibajk alebo ebajk), rozhodne nie je Babeta. Ide o spojenie bicykla, elektromotora a batérie. S poslednou generáciou elektromotorov získate dopravný prostriedok – legálne považovaný za bicykel, no so silou troch chlapov vnášajúci nový rozmer do skvelého pocitu z bicyklovania. Budovateľ kondície a vylepšovateľ zdravia, vhodný pre kohokoľvek bez rozdielu výkonnosti či kondície, ba dokonca aj pre ľudí s určitým zdravotným obmedzením. Príspevok k zelenšej planéte,“ takto opisuje nový trend bicyklovania nový predajca eBajk v Bratislave.

eBajk

eBajk

eBajk

Elektrobicyklom, teda ebajkom môže byť konštrukčne akýkoľvek bicykel, ku ktorému sa pripojí asistovaný elektrický pohon. Môžete si kúpiť nový, konštrukčne vychytaný, vyvážený elektrobicykel, alebo si môžete nechať prerobiť ten svoj aktuálny.

eBajk

Elektromotor je ovládaný počítačom, s ktorým komunikujete pomocou tlačidiel umiestnených na riadidlách. Počítač okrem riadenia elektromotora poskytuje aj množstvo ďalších informácií: stav nabitia batérie, dojazd, rýchlosť, priemernú rýchlosť. Niektoré modely elektrobicyklov dokonca ponúkajú aj veľmi obľúbenú navigáciu či fitness údaje.

eBajk

eBajk

Špičkový elektrobicykel s elektropohonom najnovšej generácie si kúpite za cenu okolo 2 000 €. Za technológiou prešpikované „delo“ sa dá minúť až 7 000 a viac. Karbónový model vychádza až na 13 000 €!

eBajk

Čo dokáže elektrobicykel?

„Úlohou elektromotora je pomáhať. Každý si na palubnom počítači určí nakoľko. Na jedno nabitie sa dá jazdiť od 40 až do 140 km. Samozrejme, záleží na tom, aký je kto jazdec a nakoľko elektrobicykel potrápi. Jazdiť sa dá v lete, zime, v daždi, snehu, veď dnes už aj elektromotor môže mať svoj neoprénový oblek. Po dojazde stačí vybitú batériu z elektrobicykla odomknúť a pripojiť na bežnú zásuvku. Po približne 3 hodinách nabíjania sa dá nasadnúť a opäť naplno jazdiť.“

eBajk

Komu je určený?

Elektrobicykel nie je obyčajný bicykel. Ak sa radi bicyklujete naplno, elektromotor vám pomôže zlepšiť výkony, zrýchliť a nepochybne aj skvalitniť vašu jazdu. Pokiaľ ste turistický cyklista, s elektrobicyklom zvládnete aj náročnejšie horské výstupy bez toho, aby ste siahli na dno svojich síl. Zapojenie elektromotora vám bude šetriť sily a pomôže v náročných prevýšeniach. A vy si môžete vychutnávať prírodu.

eBajk

„eBajk je nové špecializované obchodno-servisné centrum zamerané na elektrobicykle. Je to predajňa a požičovňa širokého spektra elektrobicyklov a špeciálnych doplnkov a vybavenia. Ale aj mobilný výjazdový tím, skúsení sprievodcovia a inštruktori jazdy na bicykloch. Projekt a teda značka „ebajk“ vznikla ako dôsledok snahy realizovať sa prostredníctvom vecí, ktoré nás fascinujú a ktorým sme plne prepadli. Zámerom je umožniť našim zákazníkom lepšie a plnohodnotnejšie užívať si pohyb, využívať nové rozumné technológie, a to produktmi s vysokou kvalitou a efektivitou.“

eBajk

Plne vybavené centrum vám predá, požičia, poskladá, či odservisuje na vysokej úrovni akýkoľvek elektrobicykel. Ebajk reprezentuje značky Ghost, Haibike, Felt, Winora, Apache, Bosch, Shimano, Yamaha, Cratoni, SKS, XLC, Fharer, Club Ride Apparel, Engel sports. Ebajk centrum poskytuje autorizovaný servis značiek Bosch a Shimano. Zabezpečuje aj servisovanie asistenčných pohonov Yamaha a 8Fun. Viac info nájdete priamo na webe predajne.

eBajk

eBajk

Foto: TECHBOX

Zdroj: eBajk

Komentáre k článku