Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bojí sa Elon Musk súdu? Odpredal akcie Tesly v hodnote 6,9 miliardy dolárov

Bojí sa Elon Musk súdu? Odpredal akcie Tesly v hodnote 6,9 miliardy dolárov
Zdroj | Wikimedia
Richard Pliešovský
Bojí sa Elon Musk súdu? Odpredal akcie Tesly v hodnote 6,9 miliardy dolárov
Zdroj | Wikimedia
Zdroj | Wikimedia

Najbohatší muž na svete nedrží svoj majetok v hotovosti, dokonca ani nie v banke. Peniaze treba točiť, aby nestrácali na hodnote a tomu najlepšie slúžia akcie. Elon Musk má značnú časť svojho bohatstva v akciách Tesly. Narábanie s akciami, ich predaj, nákup a špekulácia s poklesom/stúpaním ceny je prísne regulovaná, zvlášť v prípade, že ich vlastní šéf spoločnosti.

Teraz vyšlo najavo, že Musk predal za posledné dní prekvapujúce množstvo akcií Tesly, čo je v priamom protirečení s Muskovým tweetom, kde píše, že „Po dnešku sa už neplánujú žiadne ďalšie predaje TSLA“. Narážal na fakt, že v apríli predal akcie Tesly v hodnote 8,4 miliardy dolárov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa však pozriete na objemy predajov akcií Tesly, budete prekvapení, rovnako ako Sawyer Merritt. Ten zistil, že Musk medzi 5. augustom a 9. augustom predal 7 924 107 akcií v hodnote zhruba 6,9 ​​miliardy dolárov.

O niekoľko hodín na to mu Musk vysvetlil, že to bolo preto, lebo mu hrozí poriadne mastný súdny proces v súvislosti s nezrealizovaným odkúpením Twitteru. Ten má začať 17. októbra na súde v Delaware. Twitter Muskovi už dlhodobo slúži ako zástierka na predaje akcií. Prvý veľký predaj sa uskutočnil už začiatkom tohto roku.

Pozrite si

Elon Musk chce zmeniť Twitter, „zrušiť nudu“ a zarábať

Ako presne investori zareagujú Muska, ktorí ich opäť oklamal a predal akcie netušíme. Isté je, že nejde o prvé ani o posledné Muskove klamstvo (hodil by sa nám na Slovensku do vysokej politiky, splňa základný a často jediný predpoklad). Ceny akcií Tesly aktuálne ostávajú na úrovni okolo 850 dolárov.

Analytik Dan Ives okomentoval tento krok takto: „Muskov predaj akcií TSLA po tom, čo povedal, že už žiadne predaje povedie Street k tomu, že sa zameria na šance, že dôjde k dohode na Twitteri a Musk pripraví hotovosť.“

Je zrejmé, že blížiaci sa súd s Twitter neberie Elon Musk na ľahkú váhu a pripravuje sa na rôzne alternatívy. V hre je opäť ja možnosť, že by mohol odkúpiť túto sociálnu sieť, ak mu môže poskytnúť metódu, podľa ktorej náhodne vybrala 100 účtov a ako potvrdila, že účty sú naozaj skutočné.

Zdroj