Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

B&O Beoplay P2 - malý, ale poriadne výkonný

B&O Beoplay P2 - malý, ale poriadne výkonný
Zdroj | Bang & Olufsen
Števo Porubský
B&O Beoplay P2 - malý, ale poriadne výkonný
Zdroj | Bang & Olufsen
Zdroj | Bang & Olufsen
91 %
Bang & Olufsen prekvapil novým miniatúrnym reproduktorom, ktorý je zároveň tým najmenším, čo kedy tento dánsky výrobca predstavil. Zmestí sa do dlane či vrecka nohavíc, no má ponúknuť bohatý zvuk. Dokáže to?

Výhody

  • výborný zvuk
  • perfektné spracovanie
  • slušná výdrž na jedno nabitie
  • USB-C

Nevýhody

  • chýba ovládanie hlasitosti
  • absencia 3,5 mm audio portu
  • chýba NFC
  • vyššia cena
Zdroj | Bang & Olufsen

Beoplay P2 sa objavil len nedávno, výrobca ním prekvapil koncom apríla. Najväčším prekvapením boli nielen vreckové rozmery, ale aj odolnosť voči vode a prachu.

Už na prvý pohľad je Beoplay P2 zaujímavým kúskom. Na fotkách to možno tak nevyzerá, ale ide o pomerne malý reproduktor, ktorý naozaj pohodlne vložíte do vrecka nohavíc. Myslím tých bežných, nie obtiahnutých, do ktorých ledva vložíte svoje telo.

Zdroj | Bang & Olufsen

Zaoblené tvary pritom nebudú vo vrecku, ale hlavne ani v ruke, prekážať. Kým horná strana, resp. krycia mriežka reproduktora je matného hliníka, bočné strany i tá spodná sú z tvrdého plastu, resp. gumy. Guma pritom tvorí len časť spodnej strany. Vďaka nej sa P2-ka nešmýka ani vo vlhkých či mokrých rukách, ale ani na stole.

V mriežke je nenápadná viacfarebná LED dióda, ktorá informuje o statuse zariadenia. Biela znamená spúšťanie, resp. pripojenie, modrá pripájanie a červená takmer vybitú batériu, kedy sa už P2-ka rada od zdroja hudby odpája a vypína.

Zdroj | Bang & Olufsen

V spodnej časti je malý otvor mikrofónu, ale aj maximálne nenápadné tlačidlo ON/OFF. Je mechanické a je v logu B&O. V bočných stenách nájdete aj USB-C (!) port na dobíjanie 2 200 mAh batérie, pričom na opačnej strane je otvor na pútko. Jedno kožené nájdete rovno v balení.

Balenie je pritom veľmi chudobné. Okrem reproduktora samotného v ňom nájdete len USB-C – USB kábel. Od reproduktora za takmer 170 € by som čakal ešte aspoň látkové vrecko na ochranu pri cestovaní.

Zdroj | Bang & Olufsen

Už na prvý pohľad mi tu ale čosi chýba. Chápem, že B&O chel byť vždy iný, ale bol by taký problém do tela pridať 3,5 mm audio port a ovládanie hlasitosti? Obe súčasti je pritom možné spraviť vodovzdorné.

Ak ste náhodou prehliadli info v úvode, tak áno, P2-ka je odolná voči vode. Zvláda odolávať aj prachu a znesie nejaké tie pády. Ale pozor, s betónom si nerozumie, trávu, lesný chodník či drevená podlaha mu neublížia. Toto ale nie je informácia od výrobcu, v prípade poškodenia je to na vaše triko.

Zdroj | Bang & Olufsen

Rozmery novinky sú len 140 x 80 x 28 mm, hmotnosť je 275 gramov. Je to akoby ste na seba poukladali zhruba 3-4 smartfóny. K smartfónu alebo inému kompatibilnému zdroju zvuku sa pripája pomocou Bluetooth 4.2. Iný spôsob neexistuje. Škoda.

Čo sa týka vnútra, tak tu nájdete jeden stredobasový a jeden výškový reproduktor, ktoré poháňa dvojica 15W zosilňovačov triedy D. V špičke vraj dokážu ísť až na 50W. Rozsah meničov výrobca udáva na 68 – 21 000 Hz.

Batéria s kapacitou 2 200 mAh má vydržať 10 hodín prehrávania hudby. Tu výrobca vôbec nezavádza. Pokojne sa totiž dokážete dostať na úroveň 9 hodín a to aj vďaka automatickému vypínaniu po 15 minútach.

To je aj dobré, pretože pokiaľ P2-ka neprehráva žiadny zvuk, vychádza z nej jemný šušťavý zvuk, ktorý sa nedá ovplyvniť ani znížením hlasitosti.

Tú mimochodom môžete ovládať len cez zariadenie, ku ktorému je P2-ka pripojená. To je obrovská škoda, pretože napríklad hudbu do streamingu necháte pri párty alebo grilovačke len tak, na pozadí, no ak začne prekážať alebo ju jednoducho chce niekto zo skupiny dať hlasnejšie, nepodarí sa mu to. Či práve toto bol zámer tvorcov nevedno. Mne osobne to ale chýba.

Zdroj | Bang & Olufsen

Kým na toto B&O „zabudol“, P2-ku vybavil ovládaním pomocou gest. Ak chcete spustiť prehrávanie, stačí na mriežku reproduktora 2x zaťukať. To isté platí aj pre prijatie hovoru. Ak sa vám nepáči práve prehrávaná skladba, stačí P2-ku zobrať do rúk a jemne s ňou potriasť do strán. Takýmto gestom je tiež možné zrušiť aj hovor.

Toto špecifické ovládanie je možné meniť a prispôsobovať cez appku Beoplay. V nej si napríklad môžete nastaviť alarm/budík na konkrétny čas a zvoliť napríklad aj posledne prehrávanú skladbu, aby vás zobudila. Výborné, hlavne ak ste večer počúvali death metal.

Zdroj | Bang & Olufsen

Ale už konečne k tomu najlepšiemu, zvuku. Ten ma milo prekvapil. B&O robil vždy zaujímavé audio kúsky so super zvukom, ale vždy išlo o poriadne veľké zariadenia (možno až na Beoplay A1). To, čo dokázal v tomto malom modeli je prekvapivé a potešujúce.

Zvuk dokáže byť mohutný, ale aj jasný a čistý. Záleží od zdroja a hlasitosti. Pri maximálnej hlasitosti už počuť a cítiť skreslenie, ale stále sa to dá počúvať a bez najmenších problémov ozvučí aj veľkú miestnosť. Pritom ide o reproduktor s rozmermi 14 x 8 cm! Klobúk dole.

Hoci B&O si necháva za svoje produkty poriadne zaplatiť, P2-ka je jedným z tých lacnejších. Oficiálna cena je 169 € a za takú ho kúpite aj v slovenských e-shopoch.

Bang & Olufsen nesklamal. Hoci ide o miniatúrny reproduktor, od ktorého by ste veľa nečakali, dokáže doslova čarovať. Tak kvalitný zvuk z tak malého Bluetooth reproduktora, ktorý je navyše odolný voči vode som už dávno nepočul. Veľká škoda chýbajúceho ovládania hlasitosti, no možno si na to stačí iba zvyknúť. 3,5 mm audio port viem pokojne oželieť.

Zdroj | Bang & Olufsen