Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 2 min.
  • 26.10.2011

BMW ConnectedDrive, pripojte sa k BMW

BMW ConnectedDrive, pripojte sa k BMW
Drahomír Piok
BMW ConnectedDrive, pripojte sa k BMW

Bayerische Motoren Werke (BMW) rozšíri možnosti balíka ConnectedDrive o nové možnosti. Od teraz bude možné zakúpiť do výbavy automobilu, špeciálny držiak pre iPhone a iPad. To ale nie je všetko. Automobil sa bude môcť po novom správať ako tzv. Hotspot a do App Store pribudla veľmi zaujímavá aplikácia BMW Link.

BWM ConnectedDrive

Nebudeme si klamať, iPhone je veľký fenomén. Nie žeby ostatné platformy naňho nemali, no pri integrácií funkcií má obrovskú výhodu. Jeho rozmery sú totožné a systém jednotný. Nový držiak, ktorý je dokonale integrovaný do kokpitu je vhodný pre automobily, ktoré nie sú vybavené displejom. Jeho cena je 200 €, no ak sa majiteľ preň rozhodne nemusí oľutovať. Palubná doska bude prispôsobená a v strede ostane miesto pre telefón aj s aktívnym napájaním. Po zapojení môže využívať audio súpravu v aute alebo pri prijímaní hovorov sa rádio automaticky stlmí. Aby ste iPhone využili s vozidlom dokonalejšie BMW vytvorilo aplikáciu BWM Link. Tá dokonale s držiakom zastúpi úlohu displeja v aute. Okamžite tak získate hands-free prístup ku kontaktom, ovládanie hudby z volantu alebo aj navigáciu, ktorá využíva externú anténu. Celá aplikácia je prispôsobená ovládaniu v aute, takže písmo je väčšie a funguje len v režime na šírku. Ak zaparkujete a telefón vyberiete z docku, aplikácia automaticky uloží aktuálnu polohu vozidla. Funkcia na nezaplatenie v neznámom meste. BWM Link ponúka taktiež predpoveď počasia, dôležité čísla a iné nemenej dôležité funkcie. Cena aplikácie po 30 dňovej skúšobnej lehote je stanovená na 50 €. Ak nechcete využívať navigáciu, BMW Link môžete využívať zdarma.

BWM ConnectedDrive

iPad si našiel svoje miesto na opierkach hlavy. Pre zadných spolujazdcov tak vzniká možnosť ľahšie tablet ovládať, či vychutnávať si počas cesty film. Púzdro sa ľahko nastavuje a môže meniť svoju výšku či orientáciu. Cena stojanu je 125 €. Posledné vylepšenie využije každý, kto disponuje Wi-Fi modulom. Automobil sa môže správať ako mobilný Hotspot. Stačí aby bol vybavený slotom snap-in pre SIM kartu alebo priamo cez smartfón s modulom SAP. BMW Hotspotom môže byť vybavené aj staršie vozidlá za cenu 400 €.

BWM ConnectedDrive

 

Foto: BMW