BMW Concept XM PHEV – 750 konských síl a dojazd 50 kilometrov

ZDROJ | BMW

Automobilka BMW začala odhalovať koncept modelu XM. Okrem prednej masky zaujmú aj vlastnosti tohto plug-in hybridu.

BMW XM určite zaujme dizajnom, kde pôsobí odvážne najmä predný gril. BMW je však známe svojimi kontroverznými prednými maskami.

Pod kapotou sa nachádza 4,4-litrový V8 motor spolu s elektrickým motorom, ktoré by mali dokopy ponúknuť výkon až 550 kW (750 konských síl) a 1 000 Nm krútivý moment.

ZDROJ | BMW

Pozrite siBMW iX 50? Vyskúšali sme elektrický Bavorák za 136 000 €!

Keďže ide o plug-in hybrid, je možné vozidlo šoférovať aj čisto na elektrický pohon. Dojazd by mal byť okolo 50 kilometrov na jedno nabitie. Kľúčová však bude kombinovaná spotreba.

Čo sa týka interiéru, ten sa tiež nemá začo hanbiť. Nájdeme tu zakrivený BMW Curved displej a ovládací systém založený na najnovšej generácii rozhrania BMW iDrive.

Napriek tomu, že ide o koncept, finálny model, ktorý pôjde do výroby, by sa nemal značne líšiť od konceptu. Otázna zatiaľ ostáva rýchlosť nabíjania, keďže kapacita batérie zatiaľ nebola priblížená. Koncept je možné vidieť naživo počas aktuálnej výstavy Art Basel Miami Beach 2021.

ZDROJ | BMW

Pozrite siSci-fi skúter od BMW je realitou, má maximálku 120 km/h a 130 km dojazd

Sériový model BMW XM sa bude od konca roka 2022 vyrábať v americkom závode spoločnosti BMW Group v meste Spartanburg, nakoľko USA predstavujú pre nový vysokovýkonný automobil najdôležitejší predajný trh. Už teraz je jasné, že pôjde o jedno z najvýkonnejších vozidiel mníchovskej automobilky. BMW XM bude dostupné len s plug-in hybridným pohonom a výhradne ako model M.

ZdrojBMW

Komentáre k článku