Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

BMW 545e xDrive - 5-kový bavorák dostal novú výkonnú plug-in hybrid verziu

BMW 545e xDrive - 5-kový bavorák dostal novú výkonnú plug-in hybrid verziu
Zdroj | BMW
Michal Spiegel
BMW 545e xDrive - 5-kový bavorák dostal novú výkonnú plug-in hybrid verziu
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

Nemecká automobilka BMW odhalila nový sedan BMW 545e xDrive, ktorý ponúkne plug-in hybridný pohon a pohon všetkých štyroch kolies.

Aj BMW sa chce zapojiť do stratégie udržateľnosti, ktorá ráta s tým, že autá budú postupne prechádzať zo svojich dieselových a benzínových motorov na elektromotory a plug-in hybridy.

Zdroj | BMW
Pozrite si

Ako by vyzeralo modernizované BMW 1602 Elektro-Antrieb? Famózne!

Za minulý rok sa podarilo predať viac ako 50 000 BMW 5 plug-in hybridov. Aj preto je čas na rozšírenie tohto portfólia z dvoch dostupných modelov na päť a to do konca novembra 2020. Momentálne sú dostupné modely BMW 530e Sedan a BMW 530e xDrive Sedan, čiže s pohonom 4×4. V novembri 2020 pribudnú ďalšie tri modely v podobe BMW 530e Touring (verzia kombi), BMW 530e xDrive Touring (kombi + pohon 4×4) a BMW 545e xDrive Sedan.

Zdroj | BMW

Práve posledný menovaný je zo všetkých najzaujímavejší. Okrem toho, že sľubuje kombinovanú spotrebu 2,1-2,4 litra na 100 kilometrov, ponúka 6-valcový motor skombinovaný s BMW TwinPower Turbo technológiou, ktoré sa postarajú o kombinovaný výkon 394 koní alebo 290 kW. Maximálna rýchlosť je 250 kilometrov za hodinu a pri čisto-elektrickom pohone je maximálna rýchlosť 140 kilometrov za hodinu. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá len 4,7 sekundy. Na elektrický pohon zvládne vozidlo dojazd 54-57 kilometrov na jedno nabitie.

Režim jazdy si môžete vybrať medzi Hybrid a Electric cez iDrive menu v aute. V režime Hybrid primárne pracuje elektrický pohon s využitím spaľovacieho najmä pri vyšších rýchlostiach či ťažkom teréne. Vďaka prepojeniu s navigačným systémom sa vie vozidlo lepšie prispôsobiť aký režim využiť na akú cestu.

Zdroj | BMW
Pozrite si

Korona zasiahla, BMW končí partnerstvo s Daimlerom na vývoji autonómnych áut

BMW 545 xDrive Sedan tiež ponúka Hybrid Eco Pro režim, ktorý využíva aktívnejšiu rekuperáciu či režim Sport, ktorý je určený pre milovníkov svižnej a rýchlej jazdy.

Čerešničkou na torte je zvuk pri spustení vozidla, na ktorom sa podieľal svetoznámy skladateľ filmovej hudby Hans Zimmer. Umelo vytvorený zvuk zároveň slúži na upozornenie pre chodcov, ktorí by si tiché hybridné auto nemuseli všimnúť. Cena zatiaľ oznámená nebola.

Zdroj | BMW
Zdroj