Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

BML E-series Binks - štuple s kovovým telom a slušným zvukom

BML E-series Binks - štuple s kovovým telom a slušným zvukom
Števo Porubský
BML E-series Binks - štuple s kovovým telom a slušným zvukom
83 %
Česká spoločnosť BML ponúka za necelých 40 € vcelku kvalitne spracované bezdrôtové štupľové slúchadlá, no s priemernými parametrami. Vyskúšali sme ich. 

Výhody

  • kvalitné spracovanie
  • celkom slušný zvuk
  • plochý kábel a megnety

Nevýhody

  • výpadky a slabý dosah Bluetooth
  • slabá výdrž
  • vyššia cena

BML má byť skratkou Better. More. Louder. V slovenskom preklade by to znamenalo Lepšie. Viac. Hlasnejšie. Asi to má mať nejaký hlbší význam. Rovnako žiaľ neviem ani presný názov slúchadiel. Na webe výrobcu (a krabičke) sú označené ako E-Series Binks a v návode ako E-Series E5. Vyberte si.

Každopádne, slúchadlá prekvapili spracovaním hlavne štupľov. Tie sú z kovu, čo by som u takejto značky nečakal. Navyše na zadný stranách majú magnety, takže pri nosení na krku nespadnú, vytvoria náhrdelník. Pogumovaný kábel je plochý, čo pomáha v tom, aby sa nezamotával. Ani raz sa mi nestalo, že by som ho z tašky či vrecka vytiahol zmotaný.

Kov na štupľoch má ale jednu nevýhodu – v zime vám zamrznú uši. Hoci do uší si vkladáte silikónovú koncovku, kovové telo štupľov sa dotýka uší. A nie je to vôbec príjemné. Pred nasadením si ich radšej ohrejte v rukách alebo vnútornom vrecku a až potom vložte do uší. Ušetríte sa šoku.

Osobne sa mi ale nepáčila časť s ovládacími tlačidlami a batériou. Je akási ťažká a pri nosení má slúchadlo z tejto strany vypádávať. Alebo skôr cítite, že vám ho z ucha niečo ťahá. A to aj napriek tomu, že v balení je trojica štupľov rôznych veľkostí, aby slúchadlá sadli každému.

Zaujímavé ale je, že výrobca neudáva, či sú slúchadlá odolné voči vode, teda potu. Ak ich má človek používať na šport, aj slúchadlá sa môžu „spotiť“.

Slúchadlá sú čierne s oranžovými detailami. Pekná kombinácia a celkom nenápadná. Štuple sú z kvalitného silikónu, vymieňajú sa jednoducho. Ovládacia časť má len tri tlačidlá a gumený kryt s microUSB portom. To, že namiesto neho mohol byť USB-C port už v dnešnej dobe asi netreba opakovať, no mohol byť.

Cez microUSB port sa nabíja vraj len 70 mAh batéria vo vnútri tejto plastovej časti. Podľa výrobcu vydrží 4 hodiny prehrávania hudby, mne sa ju podarilo vybiť za čosi vyše 3,5 hodiny. Rozdiel teda oproti tvrdeniu výrobcu minimálny, no od nie plne bezdrôtových slúchadiel by som čakal dlhšiu výdrž. MicroUSB port ale zabezpečí, že si ich môžete dobiť z powerbanky aj na cestách.

V časti s batériou je aj mikrofón, takže slúchadlá E-Series Binks využijete aj na handsfree telefonovanie.

Kvalita zvuku ma milo prekvapila. Takmer všetky zložky zneli výborne, občas sa ale stávalo, že výšky prebíjali stredné tóny a zanikali basy, alebo naopak, výšky sa strácali a prevládali hlboké tóny. To však len sporadicky a pri bežnom počúvaní to ani nepostrehnete.

Maximálna hlasitosť nie je vysoká, pokojne sa dá počúvať hudba aj pri nej. Chcelo by to ale možno ešte vyššiu, hlavne v hlučnom prostredí počuť aj pri najvyššej hlasitosti hluk okolia. 

Viac mi prekážalo nestabilné Bluetooth pripojenie. To, že som nemohol vyjsť z miestnosti so zdrojom zvuku do druhej (delila nás jedna stena a asi 5 m vzdialenosť), by som ešte ako tak pochopil, no počúvať hudbu za pracovným stolom a zrazu počuť jej výpadky nie je veľmi pozitívne.

Prekvapenie nastalo, keď som objavil patern tohto problému – po cca hodine počúvania akoby boli slúchadlá unavené a občas zhaprovalo pripojenie. Toto je asi najväčšie sklamanie inak celkom podarených slúchadiel.

Slúchadlá aktuálne kúpite cez e-shop výrobcu za 34,90 €. Osobne by som čakal cenu o cca 10 € nižšiu. Tá by bola určite zaujímavejšia. Slúchadlá patria skôr do nižšej kategórie a cena takmer 35 € je za bezdrôtové štuple dosť vysoká.

Ak teda hľadáte Bluetooth slúchadlá nielen na šport, BML E-Series Binks by vás mohli zaujať. Kvalitou zvuku sa 100-eurovým štupľom nemôžu rovnať, no na bežné počúvanie popri športe či práci úplne stačia.