Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Blockchain firma ALAX vytvorila partnerstvo s čínskym Gionee

Blockchain firma ALAX vytvorila partnerstvo s čínskym Gionee
Zdroj | ALAX
Michal Biznár
Blockchain firma ALAX vytvorila partnerstvo s čínskym Gionee
Zdroj | ALAX
Zdroj | ALAX

Herná, distribučná platforma ALAX, ktorá je zároveň partnerskou spoločnosťou slovenskej blockchain firmy DECENT, uzavrela partnerstvo s čínskym výrobcom smartfónov Gionee.

Zdroj | DECENT

ALAX umožňuje herným vývojárom prístup na herný trh cez ich blockchain network. Spoločnosť Gionee je jeden z najväčších výrobcov smartfónov pre čínsky a indický trh s počtom zákazníkov pohybujúcich sa okolo 40 miliónov.

Systém ALAX bude nainštalovaný na všetkých nových smartfónoch Gionee a čo sa týka starších modelov, na nich bude dostupná aktualizácia.

Smartfóny Gionee sa predávajú vo viac ako 50 krajinách po celom svete, takže dosah platformy ALAX bude skutočne obrovský.

Zdroj | Gionee
Pozrite si

Unchained Conference – ako sme sa v Hong Kongu stretli s blockchain elitou

Herné firmy tak môžu využiť ALAX na distribúciu svojich hier pre nových zákazníkov na trhoch ako Čína, India či krajiny juhovýchodnej Ázie.

Matej Michalko, spoluzakladateľ a CEO ALAX, ktorý tiež založil spoločnosť DECENT sa vyjadril, že „ALAX bol vytvorený s víziou pomôcť vývojárom mobilných hier priniesť ich obsah k zákazníkom.“

Ak si kupujete hry alebo aplikácie, väčšinou za ne musíte zaplatiť cez platobnú kartu, SMS alebo PayPal a z tejto ceny ide až 50-70 % operátorom internetovej siete. Spoločnosť DECENT hovorí, že vývojári hier dostávajú maximálne 70 % profitu z predanej aplikácie a niekedy proces transakcie môže zabrať až 3-6 mesiacov.

Zdroj | ALAX
Pozrite si

Slováci spúšťajú unikátnu blockchain platformu DECENT pre zdieľanie dát

Podobne ako platforma DECENT, aj ALAX má za cieľ zjednodušiť distribúciu obsahu tak, že sa vynechá prostredník. Zároveň sa obíde banková inštitúcia, keďže v týchto krajinách sa nachádza obrovský počet ľudí, ktorí nemajú platobnú alebo kreditnú kartu. Cieľom je znížiť vysoké poplatky za transakcie a tiež znížiť čas na vybavenie transakcie.

Pomocou platformy ALAX si budú môcť zákazníci kúpiť ALAX tokeny cez distribútora Dragonfly a to za fyzické peniaze. Takto by sa mala zvýšiť rýchlosť transakcie a zároveň znížiť cena.

ALAX tokeny pôjdu po platbe priamo vývojárovi a môžu byť následne vymenené za FIAT menu ako dolár či euro. Finálny ALAX produkt sa momentálne testuje, no dostupný by mal byť už v najbližších týždňoch.