Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Blek - minimalistická puzzle hra s originálnou mechanikou

Blek - minimalistická puzzle hra s originálnou mechanikou
Zdroj | kunabi brother
Stanislav Vinc
Blek - minimalistická puzzle hra s originálnou mechanikou
Zdroj | kunabi brother
Zdroj | kunabi brother

Občas sa v kope mobilných hier objaví niečo originálne, čo tu ešte nebolo. Mobilná hra Blek je ale až tak originálna, že je takmer nemožné ju popísať. Za pokus to ale stojí, pretože Blek si zaslúži vašu pozornosť.

Mechanika hry znie v textovej forme možno trochu zložitejšie, ako v skutočnosti pri hraní. Vašou úlohou v hre je nakresliť čiaru, ktorá následne opakuje pohyb, akou ste čiaru nakreslili. Takto putujúca čiara po obrazovke musí trafiť všetky farebné body v leveli, pričom sa zároveň musí vyhnúť čiernym bodom, ktoré čiaru zrušia.

Prvé levely ešte zľahka prejdete, no pri ďalších zistíte, že nemá veľký zmysel len tak bezducho kresliť čiary a viac sa oplatí zastaviť sa a poriadne sa zamyslieť. Z jednoduchých ťahov sa budete musieť presunúť na komplikovanejšie vzory, ktoré vám zaručia zásah do čierneho, teda skôr do farebného.

Najlepšie na tom všetkom je, že riešenie je iba na vás. Neexistuje jedno univerzálne riešenie a nezáleží na tom, ako level pokoríte.

Pozrite si

Euclidean Lands – bez priestorového myslenia si neškrtnete

V hre je dokopy 60 levelov, ktorých obťažnosť sa prirodzene stupňuje. Dĺžku hry je takmer nemožné odhadnúť, keďže každý sa zrejme zasekne na inom leveli. Za pár dní ale hru určite dokončíte a po jej dokončení už v podstate nebudete mať dôvod vrátiť sa k nej. Ide teda o „jednohubku“ s cenovkou 3,49 € (prípade 2,99 € na Androide), ktorá je vzhľadom na originalitu a kvalitu určite opodstatnená.

Stiahnuť aplikáciu