Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

BlackBerry bude žiť, vyrábať ho bude čínsky TCL Communication

BlackBerry bude žiť, vyrábať ho bude čínsky TCL Communication
Zdroj | BlackBerry
Števo Porubský
BlackBerry bude žiť, vyrábať ho bude čínsky TCL Communication
Zdroj | BlackBerry
Zdroj | BlackBerry

Kanadské BlackBerry pri oznámení ukončenia výroby tvrdilo, že smartfóny s ich logom nevymiznú z povrchu zemského. Dnes už vieme, že to je pravda. BlackBerry Ltd. a čínska spoločnosť TCL Communication Technology Holdings Limited oznámili uzavretie dohody na licencovanú výrobu BlackBerry smartfónov.

Pozrite si

13 top smartfónov BlackBerry, ktoré už skončilo s ich výrobou

Čínske TCL Communication poznáme aj na Slovensku. Vyrába totiž napríklad smartfóny Alcatel pod licenciou niekdajšieho francúzskeho výrobcu. Po novom tak vznikne niečo podobné aj v prípade BlackBerry, či Nokie, ktorej práva na využívanie značky taktiež kúpila spoločnosť s čínskym pozadím.

BlackBerry a TCL pritom ale už spolupracovali na výrobe posledných ohlásených smartfónov BlackBerry DTEK60 a DTEK50.

Zdroj | BlackBerry

TCL bude síce vyrábať BlackBerry, ale o softvér sa budú starať v Kanade. Čínsky výrobca však okrem výroby bude zabezpečovať aj distribúciu a servis telefónov.

Detaily zmluvy nie sú známe, no keďže BlackBerry ešte v septembri oznámilo, že uzavrelo dohodu s istou indonézskou spoločnosťou, môže sa stať, že na trhu budú zrazu dvaja rôzni výrobcovia BlackBerry smartfónov.

TCL Communication totiž práva na výrobu a predaj nezískava globálne. Z celého sveta sú podľa zmluvy vyčlenené krajiny ako India, Srí Lanka, Nepál, Bangladéš či Indonézia.

BlackBerry sa okrem vývoja softvéru bude sústreďovať aj na vývoj v oblasti autonómnych automobilov. Práve o tom dnes informovala agentúra Reuters. BlackBerry Ltd. chce totiž otvoriť výskumné centrum pre robotické automobily.

Zdroj | BlackBerry
Zdroj