Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

BlackBerry PRIV bude prvým modelom značky s Androidom

BlackBerry PRIV bude prvým modelom značky s Androidom
Zdroj | BlackBerry
Števo Porubský
BlackBerry PRIV bude prvým modelom značky s Androidom
Zdroj | BlackBerry
Zdroj | BlackBerry

BlackBerry PRIV nie je síce nijako špeciálne oficiálne predstavený, no samotný výrobca spustil možnosť predobjednania. Dôvodom je fakt, že na ňom ešte stále pracuje, hlavne na operačnom systéme Android. Áno, BlackBerry PRIV bude prvým modelom kanadského výrobcu s operačným systémom Android. Zároveň bude prvým a zatiaľ jediným, ktorý ponúkne hardvérovú QWERTY klávesnicu v tele slideru.

Zdroj | BlackBerry

PRIV má mať srdce od Qualcommu, konkrétne Snapdragon 808 s taktom 4x 1,8 GHz + 4x 1,4 GHz, grafiku Adreno 418, 3 GB pamäť RAM a 32 GB internú pamäť s možnosťou rozšírenia microSDXC kartou. Samozrejmosťou je kompletná dátová výbava vrátane LTE Cat6 (300/50 Mbit/s), Wi-Fi, Bluetooth a NFC. IrDA chýba. Všetko to živí 3 410 mAh batéria. Na webe sa BlackBerry chváli aj unikátnym audiom, o čo presne pôjde zatiaľ nie je známe.

Zdroj | BlackBerry

Novinka s rozmermi 147 (184) x 77,2 x 9,4 mm má hmotnosť 192 gramov. Displej má až 5,4″ a QHD rozlíšenie, teda 1 440 x 2 560 px a je zakrivený do oboch strán, podobne, ako napríklad Samsung Galaxy S6 edge. Nad ním je nielen množstvo senzorov, ale aj 5 Mpx Full HD webkamera. Hlavný fotoaparát má mať až 18 Mpx, stabilizovanú Schneider-Kreuznach optiku a Ultra HD video, čo je na BlackBerry pomerne nezvyčajné.

Zdroj | BlackBerry

Operačným systémom má byť Android 5.1.1, no s poriadnou, hlavne bezpečnostnou, úpravou od BlackBerry. Ten má obsahovať aj systém DTEK, ktorý bude schopný obmedziť práva aplikácií, hoci ste im ich pri inštalácii povolili. BlackBerry PRIV je možné si predobjednať s veľmi rôznymi cenami a len viac ako 10 kusov. V USA stojí 699 dolárov (634 €), v Anglicku až 559 libier (776 €). Koľko bude stáť u nás nie je známe.

 

Zdroj