Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

BlackBerry DTEK50 je druhým Androidom od černice

BlackBerry DTEK50 je druhým Androidom od černice
Zdroj | BlackBerry
Marek Šimunek
BlackBerry DTEK50 je druhým Androidom od černice
Zdroj | BlackBerry
Zdroj | BlackBerry

Prvenstvo modelu BlackBerry Priv už nezoberie nikto, bol to totiž prvý Android od tejto spoločnosti. Po tom, ako sa BlackBerry rozhodlo úplne preorientovať na Android však prichádza aj nový model so šialeným názvom BlackBerry DTEK50, ktorý bude určený skôr menej náročným používateľom.

Novinka je druhým Android smartfónom spoločnosti vyzerá, ako úplne jednoduchý Android smartfón. Čím sa teda bude snažiť zaujať?

BlackBerry DTEK50, ani náhodou nepripomína to, čo si pod touto značkou používatelia na celom svete doposiaľ predstavovali. Chýba hardvérová klávesnica a dokonca ani displej nie je štvorcový.

Pozrite si

ALCATEL IDOL 4S s virtuálnou realitou v balení

Neo, ako znie kódové, a podstatne prívetivejšie, označenie novinky, je na prvý pohľad úplne bežný Android smartfón strednej triedy. Ak sa na neho pozriete bližšie, všimnete si, že sa náramne podobá na Alcatel Idol 4s. DTEK50 aj v skutočnosti je mierne upravený smartfón od Alcatelu.

Základnými zmenami oproti Alcatelu sú úpravy slúžiace na lepšie zabezpečenie celého smartfónu. Nájdete v ňom operačný systém Android 6.0, ktorý beží na zabezpečenom bootloadery a upravený je aj kernel operačného systému.

Zdroj | BlackBerry

Samozrejmosťou je šifrovanie údajov uložených v telefóne. Nechýba ani softvér DTEK, ktorý kontroluje jednotlivé práva a prístupy aplikácií. Šifrovanie je zabezpečené aj v prípade pripojenia do firemnej siete.

Okrem týchto vylepšení ponúkne BlackBerry DTEK50 všetky aplikácie známe už z modelu Priv. Nebude teda chýbať BlackBerry Hub, BlackBerry Messenger a samozrejme aj špeciálna klávesnica priamo od výrobcu.

Po hardvérovej stránke novinka ponúkne 5,2″ Full HD displej, procesor Snapdragon 617, 3 GB operačnej pamäte a len 16 GB úložisko. To je však možné rozšíriť pomocou microSDXC kariet o ďalších 2 TB.

Pozrite si

BlackBerry PRIV bude prvým modelom značky s Androidom

Nebude chýbať ani fotoaparát s maximálnym rozlíšením 13 Mpx, ktorý bude doplnený o webkameru s rozlíšením 8 Mpx.

Zdroj | BlackBerry

Nové BlackBerry DTEK50 sa bude predávať za 339 €, pričom aktuálne si ho môžete predobjednať na stránkach spoločnosti. Do predaja sa dostane 8. augusta.

Zdroj