Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bitcoin chytá druhý dych, uprostred inflácie pokračuje v raste

Bitcoin chytá druhý dych, uprostred inflácie pokračuje v raste
Zdroj | André François McKenzie
Stanislav Vinc
Bitcoin chytá druhý dych, uprostred inflácie pokračuje v raste
Zdroj | André François McKenzie
Zdroj | André François McKenzie

Vedúca kryptomena sa v posledných dňoch vyšplhala na svoje mesačné maximum. Aktuálne sa cena za jeden Bitcoin pohybuje nad hranicou 22-tisíc dolárov. Za posledných 7 dní si tak uplynulých 7 dní polepšila o takmer 5 %.

Druhá najväčšia kryptomena Ethereum podobný úspech nezaznamenala a jej cena naopak počas uplynulých 24 hodín klesla o 1,64 % na 1 742 dolárov za kus. Podpísať sa pod to mohla nervozita trhu spojená s pripravovaným vylepšením tejto kryptomeny, k čomu má dôjsť ešte tento týždeň.

Tzv. Merge proces má Ethereum preniesť na energeticky efektívnejší blockchain. Keďže je však na ňom postavených viacero dôležitých projektov, investori očakávajú, či tento prechod prebehne hladko a či pri ňom nedôjde k technickým problémom, ktoré by mohli ovplyvniť aj jeho cenu. Mnohí investori v potenciálnych problémoch vidia aj dobrú investičnú príležitosť.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

IKEA x Swedish House Mafia, nová kolekcia produktov pre hudobných nadšencov

Spomedzi menších kryptomien si počas uplynulého týždňa výrazne polepšila Solana a to až o 20,80 %. Ešte zaujímavejší je však rast celkového obchodovaného objemu, ktorý len za posledných 24 hodín stúpol o viac ako 136 %.

Očakáva sa, že ceny akcií a kryptomien ovplyvní správa o inflácii v Spojených štátoch, ktorá by mala byť vydaná v utorok. Prísna monetárna politika americkej centrálnej banky v podobe zvyšovania úrokových sadzieb by konkrétne ceny kryptomien mohla opätovne stlačiť nadol, resp. navýšiť už tak vysokú volatilitu týchto investícií.

Doterajšie rekordné hodnoty Bitcoin dosiahol v novembri 2021, kedy sa jeho cena zastavila tesne pred hranicou 70-tisíc dolárov. Jeho celková trhová kapitalizácia vtedy presahovala 1,2 bilióna dolárov, aktuálne sa šplhá k hranici 430 miliárd dolárov.

Zdroj