Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Binary Fun: zábava v dvojkovej sústave

Binary Fun: zábava v dvojkovej sústave
Zdroj | Binary Fun
Marek Hudák
Binary Fun: zábava v dvojkovej sústave
Zdroj | Binary Fun
Zdroj | Binary Fun

Nebavia vás bežné mobilné hry pre masy a dvojkovú sústavu máte v malíčku? Skúste Binary Fun s jednoduchou hrateľnosťou a edukatívnym potenciálom.

Hru som si vyhliadol už pred pár týždňami, no žiaľ nepochopil som jej pravidlá a princíp. Dal som teda atypickej hre druhú šancu.

Pozornejšie som si prečítal inštrukcie a pustil sa do kategórie Easy zloženej zo 16 štvorčekov. Ak vám premýšľanie v dvojkovej sústave nerobí problém, hru si okamžite obľúbite.

Pozrite si

Linemaze Puzzles: prejdi cez všetky štvorčeky vo viac než tisícke levelov

 

Princíp celej hry je postavený na správnom vypĺňaní modrých políčok jednotkami. Teda ak máte na pravej strane zobrazené číslo 8, je nutné označiť štvrtý štvorček sprava. Obdobné pravidlo platí aj pre stĺpec.

 

Zábava alebo skôr matematika začína, keď je nutné poskladať z dostupných bitov nepárne číslo. Práve v týchto okamihoch som si uvedomil, že moje schopnosti počítania v dvojkovej sústave nie sú na tak vysokej úrovni, ako som predpokladal

Motiváciou k zlepšeniu sú stopky zobrazujúce strávený čas riešením daného zadania. Samozrejme nechýba ani výsledková listina.

 

Po pár desiatkach minút som si v nastaveniach zvolil vyššiu obtiažnosť, dôsledkom čoho bola absencia horného pomocného riadku. V prípade voľby Expert vám systém neoznačí už ani správne vyplnené riadky a stĺpce.

Pozrite si

hocus.: hra založená na očnom klame

 

Po prvom spustení hry Binary Fun som očkoval komplikovanú hru pre skutočných ajťákov, no opak je pravdou.

Aj bežný nadšenec informatiky si môže efektívne uľahčiť prácu v dvojkovej sústave. Ocenia to predovšetkým tí, ktorí pravidelne navrhujú topológie počítačových sietí s rozsahmi IP adries.

Stiahnuť aplikáciu

Zdroj