Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bezplatné nabíjanie na LIDL nabíjacích staniciach končí už o pár dní

Bezplatné nabíjanie na LIDL nabíjacích staniciach končí už o pár dní
Tomáš Kuník
Bezplatné nabíjanie na LIDL nabíjacích staniciach končí už o pár dní

Najväčšia bezplatná sieť nabíjacích staníc pre elektromobily na Slovensku bude spoplatnená už od 15. augusta. LIDL pritom od začiatku tohto roka niekoľkonásobne zvýšil počet predajní s možnosťou nabíjania elektromobilu.

Práve takéto masívne rozširovanie naznačovalo, že LIDL má s nabíjacou sieťou pre elektromobily aj iné plány, ako ju ponúkať trvalo bezplatne. Na to, že sa veci hýbu dopredu a spoplatnenie je na spadnutie, sme upozorňovali ešte minulý mesiac.

Nabíjacie stanice sa totiž začali dostávať do online stavu a ich aktuálna obsadenosť sa v mnohých prípadoch dala dohľadať aj na Google Mapách. Spoplatnenie bude oficiálne aktívne od 15. augusta 2022 na všetkých lokalitách po celom Slovensku.

Obsah pokračuje pod reklamou

Na niektorých novo-osadených nabíjacích staniciach sa už objavujú nálepky s touto informáciou a aj kompletným manuálom, ako nabíjanie spustiť. Nabíjanie má prebiehať cez webové rozhranie, na ktoré sa zákazník dostane naskenovaním QR kódu nad príslušným konektorom.

Následne stačí zvoliť možnosť „Nabíjanie cez web“, kde je potrebné vyplniť platobné údaje a následne zahájiť proces nabíjania, kde je nabíjanie možné aj zastaviť. Nabíjanie týmto spôsobom funguje cez platformu Intercharge / Hubject.

Otázna je stále cena za kWh, ktorá doteraz nebola zverejnená. Pýtali sme sa na to aj vedúceho sekcie komunikácie, Tomáša Bezáka, no konkrétnu odpoveď sme zatiaľ nedostali: „Cena za kWh sa bude líšiť v závislosti od zvoleného AC alebo DC stojana. Zákazník si cenu bude môcť overiť online po naskenovaní QR kódu, ktorý je umiestnený na nabíjačke. Spoplatnenie bude aktívne od 15. augusta.

Na nálepkách sa tiež spomína podpora roamingu, avšak bez ďalších informácií. Nám sa podarilo zistiť, že LIDL už teraz komunikuje s viacerými prevádzkovateľmi nabíjacej siete na Slovensku o sprístupnení nabíjacích staníc aj pre ich klientov v rámci národného roamingu.