Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bezpečnostný systém Ring 2. generácie dostal elegantnejšie proporcie

Bezpečnostný systém Ring 2. generácie dostal elegantnejšie proporcie
Zdroj | Ring
Richard Pliešovský
Bezpečnostný systém Ring 2. generácie dostal elegantnejšie proporcie
Zdroj | Ring
Zdroj | Ring

Skupina Ring, ktorá patrí pod gigant Amazon, ohlásila príchod druhej generácie bezpečnostného systému. Okrem dizajnových zmien neponúka veľa nového.

Aktualizovaná klávesnica dostala tlačidlá pre rýchly prístup ku kontaktovaniu pohotovostných služieb (polícia, hasiči, lekárska pohotovosť). Aktivujú sa trojsekundovým podržaním. Senzory pohybu a kontaktné spínače sú štíhlejšie, čo uľahčuje ich uchytenie v rohoch a užších častiach interiéru.

Samotný softvér je prakticky totožný, ako v prvej generácii. V bezplatnej verzii dokáže odosielať upozornenia na zaznamenanie pohybu, live view náhľad a viesť obojsmerný hovor pomocou aplikácie v telefóne.

Zdroj | Ring

Používatelia si môžu zapojiť detektory dymu, oxidu uhoľnatého, zmeny teploty či sledovanie úrovne vody. K tomu, samozrejme, potrebujú ďalšie čidla a doplnky kompatibilné so zariadeniami Ring.

Zdroj | Ring

Kto požaduje pokročilejšie funkcie, musí siahnuť po peňaženke a predplatiť si mesačný (3 $), alebo ročný (30 $) plán. Vtedy môžete využiť službu núdzového stavu a definované nástroje reakcie vrátane zaznamenávanie a zdieľanie videa.

Plán Ring Protect Plus (10 $ mesačne, resp. 100 $ ročne) zahŕňa ďalšie rozšírené služby, hlavne však 24/7 profesionálne monitorovanie.

Systém bez problémov funguje aj s inými kompatibilnými bezpečnostnými zariadeniami, ako sú zvončeky, kamery alebo čidlá.

Mobilná aplikácia sa dá využiť aj na diaľkové zapnutie a vypnutie alarmov a ich spárovanie s hlasovým asistentom Alexa.

Pozrite si

Ring si chce napraviť reputáciu a rozširuje bezpečnostné portfólio

Poplašný systém Ring sa bude, na rozdiel od prvej generácie, dodávať v matnom prevedení. Predchádzajúca generácia bola v lesklom plastickom dizajne. Predobjednať sa dá už dnes za 199 $, do predaja príde 29. apríla.

Zdroj