Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová bezpečnostná kamera Tapo ponúka smart detekciu AI bezplatne

Nová bezpečnostná kamera Tapo ponúka smart detekciu AI bezplatne
Zdroj | TP-Link
Richard Pliešovský
Nová bezpečnostná kamera Tapo ponúka smart detekciu AI bezplatne
Zdroj | TP-Link
Zdroj | TP-Link

TP-Link predstavil nový model určený pre smart domácnosti. Ide o bezpečnostný kamerový systém Tapo Smart Wire-Free (Tapo C420S2). Zaujme viacerými vychytávkami, poteší nízkou cenou.

Súprava sa skladá z dvoch bezdrôtových kamier určených pre vonkajšie, alebo vnútorné použitie a rozbočovač. Kamery majú rozlíšenie do 2K QHD, napájajú sa batériami, ktoré by mali vydržať 6 mesiacov prevádzky.

Tapo Smart Wire-Free zvládajú plnofarebné nočné videnie, majú smart AI detekciu osôb s notifikáciami, zabudovanú sirénu a reflektor. Kamera dokáže komunikovať obojsmerne s ľuďmi vonku. Do rozbočovača môžete zapojiť až 4 kamery. Kamerám nechýba odolnosť voči prachu a vode podľa certifikátu IP65.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | TP-Link

Zostava funguje podobne ako systémy Arlo, či Eufy. Arlo je prémiové zariadenie, čomu zodpovedá aj suma. Eufy je nízkorozpočtovka, aj to sa však podarilo novinke od TP-Link podliezť. Porovnateľný systém Eufy s 2 kamerami stojí 382 eur, Tapo si dokážete zadovážiť zhruba za 200 eur.

Lepšie moderné bezpečnostné kamery sú už vybavené technológiou AI na detekciu osôb. Keď systém deteguje osoby, ale i zvieratá, automobily, či dokonca balík od kuriéra, odošle vám na smartfón notifikáciu. Veľmi praktické, veľmi užitočné. Tapo ponúka smart detekciu AI bezplatne, Arlo za poplatok a Eufy túto funkciu na kamerách nemá.

Naopak, nevýhodu systému Tapo je, že nie je kompatibilný s HomeKit, kamery C420S2 fungujú len s Google Home a Amazon Alexa. Ak nevyužívate ekosystém od Apple, môžete naživo streamovať zábery z kamier na Echo Show, Google Nest Hub, ale pokojne i na televízore cez Chromecast.

Pozrite si

Arlo chce mať svoj smart bezpečnostný systém, ku kamerám pribudnú snímače

Tapo Smart Wire-Free podporuje lokálne nahrávanie do rozbočovača s microSD kartou až 256 GB. Ak dávate prednosť cloudu, budete si musieť priplatiť. Cena začína na 3,49 dolároch mesačne za jednu kameru (11,99 dolárov za 10 kamier). V tomto prípade je služba od TP-Link drahšia, ako cloudová služba od Arlo. To si pýta za všetky vaše kamery 10 dolárov mesačne. Eufy na prístup k nahrávkam nevyžaduje cloudový plán.

Ako vidíte, Tapo Smart Wire-Free predstavuje zaujímavú konkurenciu, najmä pre tých, ktorí nevyužívajú HomeKit a neplánujú využívať cloudové úložisko.