Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bez problémov zvláda prácu aj zábavu. Ako si naplno užiť Samsung Galaxy Z Fold4?

Bez problémov zvláda prácu aj zábavu. Ako si naplno užiť Samsung Galaxy Z Fold4?
TECHBOX
Bez problémov zvláda prácu aj zábavu. Ako si naplno užiť Samsung Galaxy Z Fold4?

Skladacie smartfóny s ohybným displejom sú jednou z najmodernejších technológií, ktoré získavajú stále viac a viac na popularite. Ak patríte medzi tých, ktorí sa práve po jednom z nich pozerajú, vo vašom hľadáčiku sa určite objavil aj nový Samsung Galaxy Z Fold4.

Bez ohľadu na to, že Samsung je len jedným z mála výrobcov, ktorí na našom trhu ponúka skladacie smartfóny s ohybným displejom, ide o technologicky najvyspelejšie zariadenia, aké si v tejto kategórií môžete kúpiť.

Či už ide o dizajn, technológie alebo samotný softvér, niekoľkoročné skúsenosti s výrobou týchto zariadení ukazujú, ako sa dá v tomto rastúcom segmente napredovať.

Obsah pokračuje pod reklamou

Jedným z hlavných sloganov pri predstavení nového modelu Samsung Galaxy Z Fold4 bolo: „Milujem prácu, ale viem aj prokrastinovať. Oboje naraz.“ Po dlhšom čase strávenom používaním novinky musíme povedať, že lepšie sa to už napísať ani nedalo.

Dnes sa preto pozrieme na to, ako si môžete nový skladací smartfón s ohybným displejom od Samsungu užiť naplno, či už pôjde o každodennú prácu alebo nikdy nekončiacu zábavu.

Práca hrou

Povedzme si hneď na začiatok, že len ťažko by ste na dnešnom trhu hľadali smartfón, ktorý by vám ako pracovný nástroj poslúžil lepšie. Najdôležitejším faktorom pri práci je totiž vstup, respektíve obrazovka. Čím väčšia je, tým produktívnejší môžete byť. A to isté platí aj o Galaxy Z Fold4.

Vnútorný displej, ktorý bol v tejto generácii rozšírený o 3 mm, poskytuje na prácu celých 7,6 palcoch. To sú hodnoty, v ktorých sa kedysi pohybovali bežné tablety. Na obrazovke si vďaka tomu môžete bez problémov otvoriť až tri samostatné aplikácie naraz a komfortne ich používať. Jednotlivé plochy s aplikáciami si môžete uložiť, aby ste ich mali neskôr ihneď k dispozícii.

Vďaka prepracovanému softvéru a intuitívnemu rozhraniu je navyše možné presúvať položky medzi aplikáciami jednoduchým potiahnutím. Potrebujete do vášho dokumentu alebo poznámok vložiť fotografiu? Stačí ju len chytiť v galérii a presunúť do dokumentu, ktorý máte otvorený v ďalšom okne. Akcia sa udeje okamžite a vy môžete s fotografiou a dokumentom ďalej pracovať.

Celkový pohyb prostredím a najmä multitasking uľahčuje aj nový Taskbar. Ide v podstate o skratky bežiacich aplikácií, ktoré sa zobrazujú na spodnej strane obrazovky, podobne ako na vašom počítači. Prepínanie a otváranie funguje vďaka odladenému softvéru veľmi rýchlo a nechýba ani možnosť prispôsobenia si Taskbaru podľa toho, ktoré aplikácie používate najčastejšie. Povieme vám to takto, taskbar budete milovať. Uľahčí vám prácu s aplikáciami a výrazne rýchlejšie si môžete aplikácie zapnúť či prepínať medzi nimi.

Ďalším prvkom je podpora dotykového pera S Pen, ktorá dodáva Galaxy Z Fold4 úplne nový rozmer. Dostanete s ním totiž prístup k ďalším skratkám, ktoré vašu prácu ešte zefektívnia. Chcete si rýchlo vytvoriť poznámku, označiť časť textu či urobiť výrez obrazovky? Stačí len stlačiť tlačidlo na tele stylusu a všetky tieto funkcie sú ihneď k dispozícii.

Povedzme ale, že nemáte čas otvárať zariadenie a potrebujete len rýchlo odpísať na správu alebo e-mail. S rozšíreným vonkajším displejom je písanie komfortnejšie a nemusíte sa tak báť častých preklepov z dôvodu úzkej klávesnice. Vďaka rýchlej čítačke odtlačkov prstov sa do vášho zariadenia navyše vždy dostanete jednoducho a spoľahlivo len vy.

Uvedieme sem aj jeden príklad, kedy sme naplno využili potenciál skladacieho smartfón Galaxy Z Fold4 v redakcii. Potrebovali sme upraviť článok pred publikovaním a nemali sme prístup k notebooku, jednoducho boli sme na pracovnej ceste. Stačilo si v aute otvoriť editor nášho portálu a vďaka veľkému displeju bolo mimoriadne pohodlné článok upraviť a odpublikovať. Takmer, ako keby sme to robili cez pracovný počítač.

Tento benefit nám neponúkol zatiaľ žiaden iný smartfón, a je to aj jeden z dôvodov prečo si myslíme, že Galaxy Z Fold4 je aktuálne jeden z najlepších smartfónov na prácu. Povinností ale už bolo dosť. Poďme sa pozrieť, čo vám novinka ponúkne v tej príjemnejšej oblasti, zábave.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zábava na veľkom displeji

Veľký displej je výborný ako na prácu tak aj na zábavu. Či už pôjde o vaše obľúbené filmy, seriály či videá, s Galaxy Z Fold4 si ich vždy užijete vo vysokom rozlíšení a vďaka možnosti rozšírenia obsahu na celú obrazovku a kamere skrytej pod displejom aj vo veľkom detaile. K audiovizálnemu zážitku prispejú aj stereo reproduktory, ktoré hrajú na pomery smartfónov naozaj výborne.

Výhodou je i to, že si kedykoľvek môžete smartfón otvoriť do polohy, aká vám najviac vyhovuje. Napríklad pri raňajkách si tak viete pozrieť správy tak, že som smartfónu je doslova „stojan“. Stačí ho otvoriť na približne 90-stupňov a pozerať. Výhodou je, že polootvorenému stavu sa vedia prispôsobiť aj rôzne aplikácie, od fotoaparátu cez galériu a podobne.

A písanie v polootvorenom stave? Akoby ste písali na malom počítači, v spodnej časti máte klávesnicu a v tej hornej otvorený dokument alebo okno sociálnej siete. Perfektné.

Samostatnou kategóriou sú aj hry, ktoré si môžete vďaka vysokej obnovovacej frekvencii 120 Hz vychutnať naozaj naplno. Keď k tomu ešte prirátame najnovší procesor Snapdragon 8+ Gen 1, 12 GB RAM a rýchle až 1 TB SSD úložisko, dostaneme jeden z najrýchlejších smartfónov súčasnosti. Hry ako COD: Mobile na ňom bežia perfektne a hranie vás bude naozaj baviť.

Povedzme ale, že počas svojho voľného času radi tvoríte alebo fotografujete. Vďaka spomínanej podpore S Pen si budete môcť na vašom smartfóne kresliť ako na tablete a vytvárať tak umelecké diela takmer kdekoľvek. Všetko čo k tomu budete potrebovať sa totiž zmestí do vrecka vašich nohavíc.

Nový hlavný 50 Mpx snímač robí z Galaxy Z Fold4, jeden z najlepšie fotiacich skladacích smartfónov na trhu. Okrem skvelých fotografií vás bude tešiť aj aplikácia fotoaparátu od Samsungu s pokročilou AI. Tá vie automaticky rozpoznať objekt, ktorý sa snažíte zachytiť a automaticky sa tomu prispôsobí. Skenovanie dokumentov ani zachytenie vašich priateľov teda nebolo nikdy jednoduchšie.

S novou generáciou Galaxy Z Fold, prišla aj podpora natívnych aplikácií od spoločnosti Meta. Aplikácie ako Instagram, Facebook, Messenger či WhatsApp teraz vedia využiť plný potenciál veľkého displeja. Samozrejme celodenné skrolovanie môže mať nepríjemný vplyv na batériu. Nie však v tomto prípade, nakoľko nový čip a optimalizovanejší softvér prepožičiava Galaxy Z Fold4 celodennú výdrž a to bez väčších obmedzení.

Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí to myslia so športom vážne a zadovážili by ste si okrem smartfónu aj inteligentné hodinky Galaxy Watch, môžete sa tešiť na špičkovú komunikáciu medzi zariadeniami. Pomocou aplikácie Galaxy Wearables si ich budete môcť prispôsobiť na svoj obraz prostredníctvom Samsung Health môžete zbierať štatistiky o svojom zdraví či fitness aktivitách.

Samsung Galaxy Watch5 Pro vám totiž okrem základných informácií o spálených kalóriách či prejdených krokoch vedia zmerať aj srdcový tep, krvný tlak, úroveň stresu či analyzovať kvalitu vášho spánku. Navyše vedia rozpoznať viac ako 100 rôznych športov a nechýba ani automatická detekcia začatia aktivity. Čerešničkou je potom ich prémiové spracovanie, výdrž na batériu až 80 hodín či vodeodolnosť až do 50 metrov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Či sa teda rozhodnete váš Samsung Galaxy Z Fold4 použiť na náročnú prácu alebo dlhé hodiny konzumácie obsahu budete si jeho používanie vyslovene užívať. Pripočítajte k tomu ešte množstvo inteligentných funkcií, bohatý výber kvalitného príslušenstva či fakt, že ide o jeden z mála skladacích smartfónov s odolnosťou voči vode a máte v rukách zariadenie, ktoré vám bude každý závidieť. V dobrom samozrejme.

Skvelé je, že aj na takýto skladací smartfón s ohybným displejom existujú praktické puzdrá, ktoré ho nielen ochránia, ale pridajú aj niečo navyše. V našom prípade praktické dizajnové putko, vďaka čomu sa Galaxy Z Fold4 aj výborne prenáša a drží v rukách.