Beyerdynamic má nové bezdrôtové slúchadlá. Lagoon ANC dlho vydržia a veľa vedia

ZDROJ | Beyerdynamic

Ak by ste si náhodou nevedeli vybrať zo širokej ponuky slúchadiel, ktoré sme vám ukázali za posledný týždeň – aj firma Beyerdynamic pridáva svoje nové želiezko v ohni. Beyerdynamic Lagoon ANC majú USB-C nabíjanie a ponúkajú 24-hodinovú výdrž pri zapnutom filtrom hluku.

Lagoon ANC sú uzavreté slúchadlá, takže ich mušle zakrývajú celé uši. Bezdrôtový prenos signálu zabezpečuje starý známy Bluetooth, ich frekvenčný rozsah je 10 až 30 000 Hz.

Skratka ANC znamená Active Noise Cancelling – Aktívne rušenie hluku, čo pre používateľa prinesie ničím nerušené počúvanie svojej obľúbenej hudby. ANC funguje na princípe digitálneho aktívneho potláčania šumu pomocou hybridnej technológie na elimináciu zvukov prostredia.

ZDROJ | Beyerdynamic

V prípade, že chce používateľ dosiahnuť dokonalé odstránenie šumu, aktivuje mikrofóny na vonkajšej strane púzdra, ktoré identifikujú nežiaduce a rušivé zvuky. Tie sú potom eliminované pomocou protihlukovej vlny produkovanej integrovanou technológiou.

Pozrite siSony predstavilo aj slúchadlá pre najnáročnejších

Výsledok má byť ohromujúci, hluk jednoducho zmizne a zostane len perfektné ticho a jasná hudba. Táto najmodernejšia hybridná technológia ANC a desiatky rokov firemných skúseností zaručujú najlepšiu kvalitu zvuku bez kompromisov. Uspokojiť by teda mali aj tie najnáročnejšie uši.

ZDROJ | Beyerdynamic

Inžinieri z Beyerdynamic zaujímavo vyriešili LED signalizáciu. Miesto toho, aby kontrolky svietili von zo slúchadiel, zabudovali ich dovnútra mušlí. Takto decentne upozornia používateľa o ich stave. Keď sa napríklad slúchadlá párujú s novým zariadením, blikajú na modro. Po úspešnom spárovaní sa rozžiaria na oranžovo. Keď je batéria vybitá, svietia na červeno, nabíjanie sa potom signalizuje blikaním červenej farby, ktorá postupným dobíjaním akumulátora svieti na oranžovo, žlto a napokon na zeleno. Slúchadlá vám nezabudnú ani ukázať, ktorá mušla je pravá (červená farba) a ktorá ľavá (modrá farba). Šikovne vymyslené.

Pozrite siAKG predstavilo štvoricu nových bezdrôtových slúchadiel

Slúchadlá sú vybavené dotykovým ovládaním, ale samozrejme aj vlastnou aplikáciou určenou pre Android a iOS. Tá umožní používateľom nastaviť zvuk podľa svojich predstav. Beyerdynamic Lagoon ANC nechýba ani funkcia automatického systému prehrávania a pauzy, ktorá rozozná, keď si ich poslucháč nasadí na uši a kedy si ich dá dole.

Pozrite sibeyerdynamic DT 1990 PRO – profi slúchadlá so špičkovým zvukom

K týmto funkciám si prirátajme ešte nabíjanie cez moderný USB-C konektor, 24-hodinovú výdrž pri aktívnom ANC (pri vypnutom ANC majú slúchadla údajne vydržať až 46 hodín prehrávania!), pomerne prijateľnú cenu a hneď sa nám tieto slúchadlá dostávajú na popredné miesto v našom imaginárnom výbere.

Slúchadlá sa budú predávať v dvoch rôznych farebných prevedeniach: Traveler (čierna a modrá) a Explorer (sivá a hnedá). Na trh sa majú dostať do konca roku 2018 za cenu 399 eur.

ZdrojBeyerdynamic 1,Beyerdynamic 2

Komentáre k článku