Beoplay EQ konečne dostávajú aktívny filter hluku

ZDROJ | Bang & Olufsen

Legendárny Bang & Olufsen ponúka množstvo bezdrôtových modelov, je však zvláštne, že až doteraz ignoroval funkciu, ktorá sa bežne nachádza aj v lacných a menej značkových slúchadlách. Beoplay EQ konečne znižujú náskok konkurencie v tomto smere a tak sa konečne môže aj Bang & Olufsen zaradiť k Apple AirPods Pro či Sony WF-1000XM4.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Aktívne potláčanie okolitého hluku (ANC) má na starosti dedikovaný čip so štyrmi mikrofónmi pre snímanie zvuku z okolia a automatické prispôsobovanie úrovní ANC podľa potreby.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Ďalšie dva mikrofóny sú vybavené technológiou preladenia redukcie šumu. B&O tvrdí, že vďaka tomu získate „krištáľovo čisté“ hovory, podobné vyhlásenia však máme možnosť počuť pri každom prémiovom zariadení. V aplikácii nájdete funkciu Beosonic, ktorá vám umožňuje doladiť zvuk podľa vašich preferencií.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Kvalitný zvuk zabezpečujú 6,68 mm 17-ohmové elektro-dynamické meniče. Bezdrôtový prenos zabezpečuje Buetooth 5.2 s podporou kodekov SBC, AAC a aptX. Frekvenčný rozsah je 20 až 20 000 Hz. Jedno slúchadlo má 8 g, nabíjacie puzdro 50 g.

Pozrite siBang & Olufsen má modulárny a opraviteľný prenosný reproduktor Beosound Level

Slúchadlá vydržia na jedno nabitie 6,5 hodiny (s aktívnym ANC), ďalšie dve plné dobitia zabezpečí puzdro. To podporuje bezdrôtové nabíjanie napriek tomu, že je vyrobené z hliníka. Funkcia rýchleho nabíjania vám poskytne dve hodiny počúvania za 20 minút. Na nabíjanie slúži USB-C kábel.

ZDROJ | Bang & Olufsen

V balení sú štyri veľkosti silikónových (XS, S, M, L) a jeden pár penových koncoviek značky Comply (M). Slúchadlá majú certifikáciu IP54, takže by mali bez problémov odolať postriekaniu vodou a prachu. Sú teda ideálne aj na náročné tréningy pri zlom počasí.

ZDROJ | Bang & Olufsen
ZDROJ | Bang & Olufsen

Ako ste istotne postrehli, v segmente plne bezdrôtových slúchadiel je poriadna tlačenica. Túto popularitu bez pochybnosti spôsobil Apple a jeho AirPods. Dnes ich ponúka prakticky každá značka a tak je šanca uspieť a prekonať predaje lídrov minimálna. Len tento týždeň sme napríklad písali o 9 modeloch od Nokie,  novinku prináša Master & Dynamic, zaujal nás debut netradičných slúchadiel Nothing Ear. Okrem toho už intenzívne testujeme do sobotného súboja Huawei FreeBuds 4.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Beoplay EQ sú rozhodne zaujímavé slúchadlá, ale budú to mať naozaj ťažké. O svoje miesto pod slnkom bojujú s cenovkou 399 eur. Ak vás zaujali, kúpiť si ich budete môcť už od 19. augusta 2021.

ZDROJ | Bang & Olufsen

ZdrojBang & Olufsen

Komentáre k článku