BenQ W1090 – neobyčajne obyčajný projektor

ZDROJ | BenQ

Pred pár dňami sme vám predstavili novinku od BenQ, projektor W1210ST určený pre hráčske zážitky. Okrem toho však prišiel na trh aj jeho o niečo lacnejší súrodenec BenQ W1090.

Projektor ponúka kvalitný Full HD 1 080p obraz, určený najmä pre fanúšikov športu, vďaka novým športovým módom a ostrejšiemu vykresľovaniu farieb, najmä zelenej a telovej.

benq-w10904
ZDROJ | BenQ

Samozrejmosťou je aj farebné koliesko RGBRGB s 6X rýchlosťou a technológiou BrilliantColor pre lepšiu hĺbku.

benq-w10901
ZDROJ | BenQ

Pozrite siBenQ W1210ST – nový projektor určený hráčom

Premietacia plocha je 100″ pri vdialenosti 2,5 m od steny. To nie je tak málo, keď si zoberieme, že niektoré projektory dokážu premietať podobný obraz aj vo vzdialenosti menšej ako 1,5 m. Zvuk je obohatený o technológiu Waves, no na projektore nájdete iba jeden 10 W reproduktor.

Hmotnosť projektora je 2,75 kg. Možnosť prepojenia projektora tvorí PC in (D-sub 15pin), 2x HDMI a tiež MHL, RCA, S-Video, USB A a USB B a ďalšie.

benq-w10902
ZDROJ | BenQ

BenQ W1090 podporuje aj prepojenie na BenQ Wireless Full HD Kit, ktorý vám umožní prenášať takmer bezdrôtovo obraz po celom dome, či záhrade. Samozrejme projektor musí byť zapojený v elektrine.

Pozrite siBenQ i500 LED Smart Projector – keď názov hovorí za všetko

Ak chcete šetriť energiu, BenQ projektory sú už tradične vybavené úspornými módmi SmartEco.

Dizajnovo je projektor veľmi jednoduchý a okrem klasickej bielej farby, na ňom nenájdete zaujímavé nové prvky, čo je možno trochu aj škoda. BenQ však vsádza na tradíciu a asi sa mu to vyplatí.

Svietivosť projektora je 2 000 ANSI lúmenov a kontrastný pomer je 10 000:1 s 1,3x zoomom.

benq-w10903
ZDROJ | BenQ

Pozrite siSony má projektor s cenou auta, ktorý je ale pripravený na budúcnosť

Zaujal vás BenQ W1090? Neponúka síce žiadne prevratné technológie, ani inovatívne novinky, no minimálne poteší športový mód a relatívne sympatická cena. Tá je pre slovenský trh nastavená na 699 euro.

Čo je hlavné, pri BenQ si kupujete aj kvalitu, ktorú vám konkurenčné projektory nie vždy ponúknu.

benq-w10905
ZDROJ | BenQ

ZdrojBenQ

Komentáre k článku