BenQ prináša individuálne kalibrovaný profi monitor PD3220U

ZDROJ | BenQ

Profesionálny rad monitorov DesignVue je určený najmä pre grafikov. Jeho vlajková loď BenQ PD3220U je nabitá modernými technológiami a prichádza na slovenský trh.

Monitor má 31,5-palcovú LED IPS obrazovku a ponúka 4K UltraHD rozlíšenie, 140 PPI, 100 % pokrytie farebného priestoru sRGB a 95 % pokrytie DCI-P3. PD3220U je individuálne kalibrovaný, má certifikovaný farebný výkon, vrátane pokrytia DCIP3 priestoru.

BenQ PD3220U disponuje unikátnou technológiou AQCOLOR, ktorá slúži na ochranu zraku používateľov. AQCOLOR overila spoločnosť CalMAN – tá dohliada na striktné dodržiavanie farebných štandardov a vychádza z individuálnej kalibrácie farieb každého modelu. Monitoru nechýba ani technológia na ochranu zraku Low Blue Light a Flicker-Free.

ZDROJ | BenQ

Monitor stelesňuje našu nekončiacu snahu reflektovať aktuálne potreby profesionálov na presnosť farieb a funkčnosť pre zvýšenie efektivity a produktivity.

Conway Lee, prezident BenQ Corporation

Farebný výkon podporuje HDR10 a ďalšie špeciálne režimy. Animation Mode zjasňuje tmavé oblasti bez toho, aby boli prepálené svetlé časti, Darkroom Mode  optimalizuje jas a kontrast pri práci v šere alebo tme. Mód CAD/CAM slúži na lepšie zvýraznenie línií a tvarov v technických výkresoch. V tomto modeli pribudol ďalší režim M-Book Mode, ten replikuje P3 farebný priestor používaný v MacBookoch a iMacoch.

Pozrite siBenQ predstavil 27-palcový 2K profi monitor pre fotografov PhotoVue SW270C

Konštrukcia monitoru je elegantná, s nerušivým dizajnom. Má tenký rám a vďaka výškovo nastaviteľnému stojanu sa dá prispôsobiť individuálnym požiadavkám a potrebám používateľov.

ZDROJ | BenQ

O konektivitu sa starajú porty umiestnené na zadnej strane. Thunderbolt 3 umožňuje napájanie a zároveň prenos audio a video signálu na viacero monitorov. Grafické vstupy Thunderbolt 3, DisplayPort a HDMI spolu s funkciou KVM umožňujú pripojenie dvoch počítačov.

ZDROJ | BenQ

K monitoru sa dodáva aj zaujímavo riešený ovládač Hotkey Puck druhej generácie, ktorý uľahčuje prístup v menu na monitore, presné nastavenie jasu a kontrastu. Hotkey Puck má tlačidlo na rýchle prepínanie medzi režimami a tri programovateľné tlačidlá.

ZDROJ | BenQ

Benq PD3220U nepatrí medzi lacné monitory, jeho doporučená cena je 1 180 eur. Používatelia avšak za túto sumu dostanú profesionálne, individuálne kalibrované zariadenie, ktoré je od prvej sekundy pripravené na náročnú prácu. Navyše v cene je zahrnutý aj stojan na monitor, 6K monitor od Apple za 5 000 dolárov ho v cene zarátaný nemá.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku