Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

BenQ prináša individuálne kalibrovaný profi monitor PD3220U

BenQ prináša individuálne kalibrovaný profi monitor PD3220U
Zdroj | BenQ
Richard Pliešovský
BenQ prináša individuálne kalibrovaný profi monitor PD3220U
Zdroj | BenQ
Zdroj | BenQ

Profesionálny rad monitorov DesignVue je určený najmä pre grafikov. Jeho vlajková loď BenQ PD3220U je nabitá modernými technológiami a prichádza na slovenský trh.

Monitor má 31,5-palcovú LED IPS obrazovku a ponúka 4K UltraHD rozlíšenie, 140 PPI, 100 % pokrytie farebného priestoru sRGB a 95 % pokrytie DCI-P3. PD3220U je individuálne kalibrovaný, má certifikovaný farebný výkon, vrátane pokrytia DCIP3 priestoru.

BenQ PD3220U disponuje unikátnou technológiou AQCOLOR, ktorá slúži na ochranu zraku používateľov. AQCOLOR overila spoločnosť CalMAN – tá dohliada na striktné dodržiavanie farebných štandardov a vychádza z individuálnej kalibrácie farieb každého modelu. Monitoru nechýba ani technológia na ochranu zraku Low Blue Light a Flicker-Free.

Zdroj | BenQ

Monitor stelesňuje našu nekončiacu snahu reflektovať aktuálne potreby profesionálov na presnosť farieb a funkčnosť pre zvýšenie efektivity a produktivity.

Conway Lee, prezident BenQ Corporation

Farebný výkon podporuje HDR10 a ďalšie špeciálne režimy. Animation Mode zjasňuje tmavé oblasti bez toho, aby boli prepálené svetlé časti, Darkroom Mode  optimalizuje jas a kontrast pri práci v šere alebo tme. Mód CAD/CAM slúži na lepšie zvýraznenie línií a tvarov v technických výkresoch. V tomto modeli pribudol ďalší režim M-Book Mode, ten replikuje P3 farebný priestor používaný v MacBookoch a iMacoch.

Pozrite si

BenQ predstavil 27-palcový 2K profi monitor pre fotografov PhotoVue SW270C

Konštrukcia monitoru je elegantná, s nerušivým dizajnom. Má tenký rám a vďaka výškovo nastaviteľnému stojanu sa dá prispôsobiť individuálnym požiadavkám a potrebám používateľov.

Zdroj | BenQ

O konektivitu sa starajú porty umiestnené na zadnej strane. Thunderbolt 3 umožňuje napájanie a zároveň prenos audio a video signálu na viacero monitorov. Grafické vstupy Thunderbolt 3, DisplayPort a HDMI spolu s funkciou KVM umožňujú pripojenie dvoch počítačov.

Zdroj | BenQ

K monitoru sa dodáva aj zaujímavo riešený ovládač Hotkey Puck druhej generácie, ktorý uľahčuje prístup v menu na monitore, presné nastavenie jasu a kontrastu. Hotkey Puck má tlačidlo na rýchle prepínanie medzi režimami a tri programovateľné tlačidlá.

Zdroj | BenQ

Benq PD3220U nepatrí medzi lacné monitory, jeho doporučená cena je 1 180 eur. Používatelia avšak za túto sumu dostanú profesionálne, individuálne kalibrované zariadenie, ktoré je od prvej sekundy pripravené na náročnú prácu. Navyše v cene je zahrnutý aj stojan na monitor, 6K monitor od Apple za 5 000 dolárov ho v cene zarátaný nemá.