Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

BenQ predstavil 27-palcový 2K profi monitor pre fotografov PhotoVue SW270C

BenQ predstavil 27-palcový 2K  profi monitor pre fotografov PhotoVue SW270C
Zdroj | BenQ
Richard Pliešovský
BenQ predstavil 27-palcový 2K  profi monitor pre fotografov PhotoVue SW270C
Zdroj | BenQ
Zdroj | BenQ

BenQ predstavil špičkový monitor PhotoVue SW270C. Poteší všetkých editorov, grafikov a fotografov, ktorí potrebujú ku sovej práci presné zobrazenie. Výborné parametre mierne zatieňuje fakt, že monitor ponúka iba 2K rozlíšenie.

Monitor PhotoVue SW270C má 27 palcov a je určený pre náročné požiadavky fotografov a grafikov. Zaujme 99 % pokrytím Adobe RGB, 97 % DCI-P3/Display-P3 a štandardom HDR10. Nechýba technológia jednotného jasu BenQ Uniformity, 16bitová 3D LUT a 10bitový panel pre plynulé prechody.

Zdroj | BenQ

Obrazovka je rozdelená do stoviek subregiónov, kde má každý z nich presne vyladené farby a jas. BenQ Uniformity takto zaisťuje konzistentné zobrazenie na celej ploche a ponúka v rámci celej obrazovky presné farby a autentický vizuálny zážitok.

Zdroj | BenQ

Hardvérová kalibrácia umožní upraviť nastavenie interného čipu a zachovať konzistentnosť zobrazovaného obsahu s originálnym obrazom, bez toho, aby bol ovplyvnený nastavením grafické karty. Výsledný obraz je verný originálnemu obsahu bez ovplyvnenia grafickými nastaveniami.

Pozrite si

Apple sa zbláznilo! Monitor za 5 tisíc nemá ani stojan!

BenQ ponúka softvér pre kalibráciu Palette Master Element. Vďaka nemu je možné prispôsobiť nastavenie farieb a zachovanie farebného výkonu monitoru v najoptimálnejšom stave. Podporuje Windows 7 a vyšší alebo macOS 10.6.8 a vyšší.

Zdroj | BenQ

Farebné fotografie sú zobrazované s vylepšeným efektom čiernobieleho filmu. Monitor ponúka tri rôzne predvoľby čiernej a bielej farby, ktoré umožnia editorovi pozrieť sa na ne ešte pred ich samotnou úpravou.

Pozrite si

BenQ SW271 – profi monitor s Ultra HD a HDR za slušnú cenu

Režim GamutDuo, náhľad fotografie, umožňuje zobraziť rovnaký obrázok s dvomi farebnými gamutmi vedľa seba, aby ich bolo možné ľahko porovnať.

BenQ SW270C podporuje 24 a 25 FPS filmový obsah zobrazený v prirodzenej frekvencii bez straty snímkov, ktoré môže narušiť prehrávanie zdrojového videa.

Nový model podporuje pripojenie cez USB-C pre vysokorýchlostný prenos video a audio signálu, dát a napájania cez jediný kábel. Často používané režimy a funkcie sú ľahko prístupné na ovládači Hotkey Puck G2.

Zdroj | BenQ

Ako sa na poriadny profi monitor pre grafikov patrí, má tieniacu clonu, ktorá poskytuje kontrolu nad vonkajším osvetlením a odleskami.

Zdroj | BenQ

BenQ PhotoVue SW270C sa bude na Slovensku predávať za 780 eur.

Zdroj