Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Becker Traffic Assist Z217: navigácia pre náročných šoférov

Becker Traffic Assist Z217: navigácia pre náročných šoférov
Roman Calík
Becker Traffic Assist Z217: navigácia pre náročných šoférov

Nová navigácia Becker sa dokáže prispôsobiť podsvieteniu vášho auta. Neveríte? A nielen to, pre vodičov kamiónov bude pravdepodobne vytúženým snom.

Becker Traffic Assist Z217 1

O nových navigáciách nemeckej značky Becker sme si už stručne napísali pred mesiacom. Dnes je však najvyšší model Becker Traffic Assist Z217 v predaji a poznáme jeho kompletnú špecifikáciu. Na prvý pohľad navigácia zaujme čistým telom, kde na čelnom panely nájdete aj známe červené tlačidlo, ktorým sa vždy vrátite o krok späť alebo do hlavného menu. Použitý 4,3 palcový displej však mohol byť väčší, najmä ak uvážime, že táto navigácia má množstvo atribútov, ktoré ocenia práve vodiči kamiónov. V takom prípade by však za obeť určite padla veľkosť zariadenia, ktorá je takto kompaktná a navigácia je prenosná aj vo vrecku.

iGO na palube

Hlavné menu navigácie si dokonca môžete prispôsobiť podsvieteniu v aute. Totiž prvky na sivom podklade môžu byť presne vo farbách, aké používajú výrobcovia automobilov. Ak máte Audi, ani nemusíte hlavnú červenú farbu menu upravovať. Zaujímavosťou je použitý navigačný softvér iGO primo, ktorý si však Becker prispôsobil. Tešiť sa tak môžete z navádzania do jazdných pruhov či z 3D zobrazenia terénu alebo dokonca 3D miest, kde nechýba ani Bratislava. Na výber máte aj štvoricu alternatívnych trás t.j. rýchla, krátka, ľahká a úsporná. Realistický pohľad na križovatku je už samozrejmosťou, zato dopravné značky sú novinkou. Navigácia totiž nezobrazuje len rýchlostné limity, ale nájdete tu aj označenie prudkých zákrut a podobne.

Becker Traffic Assist Z217 2

Pre kamionistov

Veľkú radosť z navigácie budú mať pravdepodobne vodiči kamiónov. Becker Traffic Assist Z217 je totiž vybavený navigačnými atribútmi pre nákladné autá, mapami všetkých európskych krajín (vrátane Ukrajiny a Ruska) a má predplatenú službu TMC Premium, ktorá je pre vodičov kamiónov cestujúcich často po celej Európe obrovskou pomôckou. TMC Premium je predplatené pre Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Veľkú Britániu a škandinávske krajiny. Samotná služba bežne stojí 39 € v každej krajine! Navigovanie v kamiónoch si však vyžaduje aj špeciálne nastavenia, preto si môžete v navigácii zvoliť podrobné údaje o vozidle, ako jeho rozmery (dĺžka, šírka, výška), prívesný vozík, počet náprav, aktuálnu nosnosť a nebezpečný tovar (ADR). Additionally the producer installed a special POI database for trucks, eg: fuel stations, car parks and car garages.Okrem toho výrobca nainštaloval v špeciálnej databáze POI pre nákladné vozidlá, napríklad: čerpacie stanice, parkoviská a garáže. Navyše nechýbajú ani topografické mapy. A cena? 339 €.

Becker Traffic Assist Z217 3